Geri Dön

Ünal Karaman: "Bariz 1-2 hata hariç..."

Galatasaray'ı 2-0 mağlup eden Çaykur Rizespor'da teknik direktör Ünal Karaman açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ı 2-0 mağlup eden Çaykur Rizespor'da teknik direktör Ünal Karaman açıklamalarda bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMALAR

"Bu kadar uzun aradan sonra başlamak her takım için zor. Biz maça iyi başladık, son derece ciddi, disiplinli oynadık. Bariz 1-2 hata hariç maç boyu sürdürülen disiplinli duruş var, oyuncularımı tebrik ederim."

"Eksiklerimize çalışmaya devam edeceğiz. Hem bizler hem diğer takımlar için sakatlığın yaşanmadığı huzurlu bir sezon olmasını diliyorum."

Tarık'a övgü
"Her oyuncumuzu gelişsin diye çalıştırıyoruz. Dolayısıyla maç öncesi de söyledim, oynatamadığımız gençler var. Bizim hedefimiz Allah nasip ederse onları milli takımımıza hazırlamak. Tarık da onlardan biri. Bugün görevini iyi yaptı. Tarık eskisinden daha iyi çalışacak, performansını artıracak. Abisiyle iyi bir rekabete girdi şu an.

"Bebeykenden beri tanıyorum"
"Uzun ara vermiş bir oyuncumdu Tunay. Genç milli takım seçmelerinden beri, bebeykenden beri tanıyorum. Var olan yeteneklerinin ortaya çıkması önemliydi. Her oyuncu önemli ama Tunay çok ara vermişti, bu şekilde aramıza dönmesi sevindirici."

Karaman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, sakatlanan Galatasaraylı oyuncular Fernando Muslera ve Florin Andone için "geçmiş olsun" dileklerini ileterek, "Umarım futbol hayatlarını etkilemeden yeşil sahalara dönerler." diye konuştu. 

Zor bir süreçten geçtiklerine değinen Karaman, "Lige verilen aranın uzunluğu, 45 gün farklı streslerin yaşandığı evden çıkılmayan bir dönem. Çok disiplinli çalışma ortamlarının olması ve müsabakaların başlaması ile her takımın yaşayacağı zorluklar... Spor adamları olarak bunları ilk kez tecrübe ettik. Sadece bu sene değil. Seneyi de etkileyecek bu sakatlıkların artma ihtimali var. Sezon yüklemesini aynı sezonda üçüncü kez yaparsanız bunun zorlukları olacak. Oyuncular bunu kaldıramayabilir." ifadelerini kullandı. 

Lige verilen arada iyi çalıştıklarını vurgulayan Ünal Karaman, şu görüşleri paylaştı: 

"Oyuncularım iyi ve özverili çalıştı. Kontenjan oyuncularım, yerli oyuncular takım ruhu içinde bir arada oldu. Oyuncularım özverili çalışmalarının karşılığını aldı. Bu bizim için bir başlangıçtı. Final niteliğinde maçlar oynayacağız. İnşallah ligi en iyi şekilde tamamlarız." 

Ünal Karaman: Bariz 1-2 hata hariç...

Florin Andone'nin Brighton Formasıyla Attığı En İyi Goller

Ömer Erdoğan: “Oyuncu grubum adam gibi sahada mücadele etti”YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber