Geri Dön

Yusuf Namoğlu: 'Buna gol verecek hakemin kokartını alırım'

Fenerbahçeli yıldızın röveşatayla ağlara gönderdiği topta faul kararı verilmesini yerinde bulan Yusuf Namoğlu, “Buna gol verilmez. Pozisyon net faul” diye konuştu

Yusuf Namoğlu: 'Buna gol verecek hakemin kokartını alırım'

Fenerbahçe, Antalya’ya deplasmanda yenilerek zirvenin 7 puan gerisine düştü. Sarı-lacivertlilerin hedefinde ise maçı yöneten Cüneyt Çakır ve MHK vardı.

Özellikle Sow’un faul gerekçesiyle sayılmayan golü tartışmaların odağına otururken, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, maçın hakemi Cüneyt Çakır’a sahip çıktı. Namoğlu önceki gün profesyonel hakemlerle Riva’da yaptığı eğitim toplantısında son hafta yaşanan hakem hatalarını masaya yatırdı. Görüntülerin kullanılmadığı genel bir sohbet toplantısında MHK Başkanı, hakemlere moral verici bir konuşma yaptı.

Hakemlerin birçoğu lig ve kupa maçları sebebiyle haftanın ilk eğitim çalışmasında yoktu. Namoğlu, Sow’un röveşata golünün faul gerekçesiyle iptal edilmesiyle ilgili olarak, “Karar son derece doğru. Buna gol verecek hakemin kokartını gider evinden söker alırım” diyerek pozisyonun çok net bir faul olduğunu vurguladı.

“Laptop” arızalanınca...

MHK Başkanı Namoğlu, Beşiktaş-Bursaspor maçının sonrasındaki bombalı saldırıyı statta iken yaşayan Bülent Yıldırım ve Suat Arslanboğa’ya da geçmiş olsun dileklerini iletti. Statta maç sonrası bir toplantı yapan gözlemci ve hakemlerin saldırıdan kıl payı kurtulmalarını sağlayan ilginç bir olay da ortaya çıktı. Hakem ve gözlemciler maçın özet görüntülerini bilgisayardan izlemek istedi. Ancak diz üstü bilgisayarda yaşanan arıza bir türlü giderilemeyince hakem ve gözlemcilerden oluşan ekibin stattan ayrılmaları gecikti. Bu 10-15 dakikalık gecikme hakemlerin bombalı saldırı esnasında stat içinde kalmalarını sağladı. Bu gecikme belki de onları bombadan korudu. Yusuf Namoğlu bu konuyla ilgili de hakemleri dinledi. Olayın ayrıntılarını öğrenen MHK Başkanı hayretini dile getirirken, geçmiş olsun dileklerini bir kere daha tekrarladı. (Türkiye)

Hikmet Karaman: "Fazla abartmak istemiyorum lig uzun bir maraton"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner