Sosyal medya yüzünden havalı olma özelliğini kaybeden şeyler

Bir zamanlar yapıldığında ‘havalı’ diye tabir ettiğimiz şeyler vardı. Bunları yapanlar diğer insanlardan farklı görünür, ‘havalarından’ geçilmezdi. Ancak sosyal medya hayatımıza girdi gireli artık eski havalı günleri geride kaldı bu kişilerin çünkü herkes aynısını yapmaya başladı. Oturduk Molatik olduk bu şeylere. Bakalım sosyal medya sonrası havasını yitirenler nelermiş.

Sosyal medya yüzünden havalı olma özelliğini kaybeden şeyler

Yoga yapmak
 

Yoga yapmak<br />
&nbsp;
Sanırım yoga yapmayan 5 kişi falan kaldık. Herkes yogi, herkes hayatın anlamını çözmüş. “Madem sosyal medya kullanıyorsun neden yoga yapmıyorsun?” havası oluştu.
 

Pilates
 

Pilates<br />
&nbsp;
Yoga gibi pilates de çok meşhur oldu. Milyon tane pilates hesabı oluştu, piyasa pilatese doydu. Arz talep eğrisi bunu kaldıramaz.
 

Dövme yaptırmak
 

D&ouml;vme yaptırmak<br />
&nbsp;
Eskiden dövme yaptıranlar vardı ancak artık dövmeyi sergilemek sosyal medyada revaçta olunca onun da eski havası kalmadı. Herkeste dövme var, hatta dövmesi olmayanlar artık daha havalı sanki.

Gezgin olmak
 

Gezgin olmak<br />
&nbsp;
Gezmek çok güzel bir şey. Keşke imkanımız olsa da dünyanın her yerini rahatça gezebilsek. Tabii ki çekilen fotoğrafların paylaşılması çok güzel. Lakin bunun için hırs yapanlar var. Takipçi sayısını arttırıp para kazanmak için gezenler var. Halbuki hayatlarına bir şeyler katmaları lazım bu kişilerin. Neyse konu gezgin olmanın havalı olmasıydı. Sosyal medyada herkes abarttı, havası kaçtı.
 

Influencer olmak
 

Influencer olmak<br />
&nbsp;
1000 takipçiyi geçen herkes influencer oluyor bir anda. Eskiden uzman olmak için belirli bir birikim sahibi olmak gerekliydi. Şimdi herkes uzman ve deneyimci oldu.
 

YouTuberlık
 

YouTuberlık<br />
&nbsp;
7’den 70’e herkesin amacı YouTuber olmak. Çünkü çok para kazandırıyor. İlk başta havalı bir durumdu bu ancak son yıllarda herkes YouTuber. Haliyle havaları söndü.
 

Plak dinlemek
 

Plak dinlemek<br />
&nbsp;
Eskidendi o. Artık herkeste plak çalar var, herkes sosyal medyada paylaşıyor. Manası kalmadı sonuç olarak.
 

Bitcoin ile para kazanmak
 

Bitcoin ile para kazanmak<br />
&nbsp;
2 - 3 sene önce parayı vuran vurdu. Şimdi altın, dolar almak gibi bir şey. “Bitcoin ile milyoner oldu” haberleri geride kaldı.
 

Tatile gitmek
 

Tatile gitmek<br />
&nbsp;
Eskiden tatile gidildiğinde belli bir hava oluşurdu insanda. Şimdi ise herkes tatile çıkıp paylaşım yapıyor. Bir de tatile gidip paylaşım yapmaya odaklananlar var. Git tatil yap dinlen be kardeşim ya.
 

Sosyal medyanın kendisi
 

Sosyal medyanın kendisi<br />
&nbsp;
Evet sosyal medyanın çoğalmasıyla sosyal medya hesabı sahip olmanın da havası kalmadı. Herkesin en az bir platformda hesabı var. İlkokul arkadaşına kadar herkesi bulabiliyorsun.  
selcuk.bulut@milliyet.com.tr


 
 
Bu makaleye ifade bırak