Tarık Ünlüoğlu, geçtiğimiz yıl bugün hayatını kaybetti...

Bugün usta sanatçı Tarık Ünlüoğlu'nun ölüm yıldönümü. Geçtiğimiz yıl bugün Akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden usta sanatçı, birçok dizi ve film projeleriyle sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Gelin Tarık Ünlüoğlu'nun hayatına gelin Molatik olalım...

Tarık Ünlüoğlu, geçtiğimiz yıl bugün hayatını kaybetti...

Ankara Devlet Tiyatrosu'nda 25 yıl görev aldı...

Tarık Ünlüoğlu, 1951 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İzmir Namık Kemal Lisesi'nden mezun olduktan sonra Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera bölümüne girdi ve bir yıl okuduktan sonra eğitimine tiyatro bölümünden devam etti. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda 25 yıl görev aldıktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu'na geçiş yaptı. 2008 yılında başlayıp 3 sezon devam eden "Benim Annem Bir Melek" adlı dizide Oya Başar, Dolunay Soysert, Ali Sunal,Şehsuvar Aktaş, Ayçin İnci ile beraber rol aldı.

 

Birçok sinema ve dizi projesine adını yazdırdı

2014 yılında yapımcısı Necati Akpınar, senaristi Ata Demirer ve Ata Demirer ile Demet Akbağ'ın başrollerde oynadığı "Eyyvah Eyvah 3" adlı sinema filminde Özge Borak, Salih Kalyon, Serra Yılmaz ve Ayşenil Şamlıoğlu gibi oyuncularla beraber oynadı. 2014 yılında "Ah Neriman" adlı dizide Perran Kutman, Sezin Akbaşoğulları, Avni Yalçın ile birlikte başrolü üstlendi. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünal karakterine can veren başarılı oyuncu, rahatsızlığından dolayı setlere katılamamıştı. Ayrıca Türk tiyatrosuna da önemli katlıları olan Tarık Ünlüoğlu, birçok sinema ve dizi projesine adını yazdırdı.

 

Birçok kuşağa kendini sevdirmeyi başardı

11 yıl süren ilk evliliğinden Zeynep adında bir kızı olan Tarık Ünlüoğlu, 1988 yılından beri birlikte olduğu Gülenay Kalkan ile 14 Şubat 2013 tarihinde Berlin'de evlendi. Akciğer kanseri yüzünden uzun bir suredir tedavi gören Tarık Ünlüoğlu, geçtiğimiz sene bugün hayatını kaybetti. Birçok kuşağa kendini sevdirmeyi başaran usta sanatçı Tarık Ünlüoğlu, yer aldığı yapımlarla sevenlerinin karşısına çıkmaya devam ediyor hala.

 

Bu makaleye ifade bırak