Geri Dön
TatilSağlık turizmi için gelenler daha çok harcıyor!

Sağlık turizmi için gelenler daha çok harcıyor!

Türkiye'ye sağlık turizm için gelen yabancı turistler, diğer turistlere göre daha fazla harcıyor. Sağlık turizmi için gelenlerin harcaması yaklaşık 10 kat daha fazla...

Sağlık turizmi için gelenler daha çok harcıyor!

Yıllık 2 - 3 Milyar dolar civarında sağlık turizmi geliri olan Turkiye'de, dünyanın bu alandaki en önemli ülkelerinden biri. 2020 yılına gelindiğinde rakamın 5 milyar doları aşması bekleniyor. Sağlık turizminin, "medikal turizmi", "yaşlı ve engelli turizmi" ile "termal turizm" olmak üzere 3 ana başlıkta ele alınıyor.

Dünyada sağlık turizminin 300 milyar dolarlık büyüklüğü olduğu kaydedilirken bu rakamın 3-4 yıl sonra 500 milyar dolara, 2023 yılında da 1 trilyon dolara ulaşacağının tahmin ediliyor.

Türkiye'ye gelen turistler içindeyse en çok harcamayı sağlık turizmi kapsamında gelenler gerçekleştiriyor. 2020 yılında 5 milyar dolar gelir hedefi olan Türkiye'nin bu konuda stratejiler geliştirmeye devam edecek.

Görgü tanığı anlattı! Lise öğrencileri birbirine girdiZeytinburnu'nda okuldan çıkan lise öğrencisi iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Olay yerine gelen polisi gören liseli öğrencilerin kaçmaya çalıştığı sırada, bıçaklanan bir genç koşarken yere yığıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler