Geri Dön

488 Alan Kodu Nerenin? 0488 Telefon Kodu Nereye Ait?

Şehirlerarası telefon aramalarda aranacak ilin alan kodu mutlaka girilmelidir. Bütün illere ait alan kodu bulunur. Bütün alan kodlarını bilmek çok zordur. Fakat öğrenmek de mümkündür. Peki 488 alan kodu nerenin? 0488 telefon kodu nereye ait? Sizler için bu konuyu detayları ile derledik.

488 Alan Kodu Nerenin? 0488 Telefon Kodu Nereye Ait?

Ülkemizde 81 tane il bulunmaktadır. 81 ilin hepsi alan koduna sahiptir. Alan kodları sadece şehirlerarası aramalarda kullanılmaktadır. Aynı şehir içinde yapılan aramalarda alan kodunun kullanılmasına gerek yoktur.

488 Nerenin Alan Kodu?

488 alan kodu ülkemizde bir ile ait alan kodudur. Alan kodlarının başına 0 konulmalıdır. Böylelikle 0488 numaralı alan kodu ülkemizde batman iline aittir. Şehir dışından Batman ilçelerinden herhangi bir sabit numara aranmak istenir ise Batman'ın alan kodu yanı 0488 kullanılmalıdır.

Şehirlerarası aramalar birçok kişinin yaptığı işlemlerden birisidir. Fakat başka bir şehirde sabit numara aranmak istenirse mutlaka aranacak olan ilin alan kodu girilmelidir. 0488 numaralı alan kodu batman iline aittir. Böylece şehirlerarası gelen aramalarda alan kodu 0488 ise bu aramanın Batmandan yapıldığı bilinir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber