Geri Dön
TeknolojiABD roket hızını kargoya taşımayı hedefliyor

ABD roket hızını kargoya taşımayı hedefliyor

Amerikan ordusu teknolojiyi pek çok alanda kullanıyor. Yeni kullandığı alan ise kargo taşımacılığı oluyor. Roket hızını kargo taşımacılığında kullanmak isteyen ABD, konu hakkında önemli çalışmalara da imza atıyor. Amerikan Hava Kuvvetleri ve Uzay Kuvvetleri, uzay alanında çalışan firmalara özel bir roket tasarlamaları çağrısı yaptı.

ABD roket hızını kargoya taşımayı hedefliyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde kargo taşımacılığında yeni bir teknoloji çalışması gündemde... Amerikan ordusu uzay roketlerini kargo taşımacılığında kullanmak istiyor. Amaç kargoları daha hızlı ulaştırmak.

Amerikan Hava Kuvvetleri ve Uzay Kuvvetleri, bunun için uzay çalışmalarında yer alan firmalara çağrıda bulundu.

ABD ORDUSU, DÜNYANIN HER YERİNE HIZLA ULAŞMAK İSTİYOR

Spacex ve Relativity Space gibi şirketlerden kargo taşımacılığı için özel bir roket üretilmesi istendi. "Roket kargo" adı verilen proje ile aynı zamanda askeri olarak da kriz durumlarında dünyanın en uzak noktasına en kısa sürede ulaşılması hedefleniyor.

ABD Savunma Bakanlığı geliştirilecek roketlere ilk müşteri olacak. Roket kargo ile tedarik malzemesinin 90 dakika içinde yerine ulaştırılması hedefleniyor. Proje gerçekleşirse roketli araç, hem askeri hem de ticari olarak kullanılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler