Geri Dön

Daha iyi bir Facebook için...

Facebook'ta işinize yarayacak bir uygulama bulmakta zorlanıyorsanız, bu 4 uygulamayı mutlaka deneyin

Daha iyi bir Facebook için...

Facebook'ta çok sayıda uygulama mevcut, ve bunların büyük bölümü sadece eğlence amaçlı. Faydalı bir uygulamayı bulmak için ise bütün bu uygulamaların arasından onu arayıp çıkarmanız gerekiyor.

Facebook'ta gerçekten işe yarayan uygulamalar da var ve bunları hiç denemediyseniz, çok şeyi kaçıyorsunuz demektir. Bu yazımızda Facebook deneyiminizi daha keyifli hale getirecek dört uygulamayı sizinle paylaşıyoruz.

PageRage Facebook temaları

PageRage Facebook Temaları

Facebook'un, MySpace gibi renkli temaları sunmaması aslında büyük bir avantaj, zira bunun MySpace'de nasıl sonuçlandığını hepimiz biliyoruz. Facebook temiz ve basit bir arayüze sahip. Yine de bunu değiştirmek istiyorsanız PageRage'i kullanabilirsiniz.

PageRage hem bir Firefox eklentisi hem de bir Facebook uygulaması, bu nedenle çalışması için ikisini de yüklemeniz gerekiyor. Uygulama farklı birçok tema seçeneğini size sunuyor. Profilinizde ayarladığınız temayı iste sadece siz görebiliyorsunuz.

PageRage Facebook uygulamasını yüklemek için buraya tıklayın


Facebook Docs uygulaması

Facebook için Docs

Facebook geçtiğimiz günlerde Docs'ı tanıttı. Docs, Google Docs veya Microsoft Office yerine geçmese de faydalı işlevlere sahip. Docs ile popüler konulara erişebilir, kendinize ve arkadaşlarınıza ait dosyalara göz atabilir, Facebook verilerini kullanan etkileşimli dosyalar hazırlayabilirsiniz. CV'ler, arkadaşlarınızın verilerine göre grafikler ve slayt gösterileri bile oluşturmanız mümkün.

Docs uygulamasına gitmek için buraya tıklayın

Twitter Tab ve RSS Graffiti

Twitter Tab

Facebook ve Twitter genellikle birbirine karşı iki sosyal web sitesi gibi düşünülüyor, ama aslında oldukça farklılar. Twitter Tab uygulaması ise Twitter hesabınıza Facebook profil sayfanızdan erişmenize izin veriyor.

Twitter Tab

RSS Graffiti

RSS Graffiti, özellikle bir blog veya websiteniz varsa çok işinize yarayabilir. Seçtiğiniz RSS beslemesinin içeriğini otomatik olarak Facebook'a gönderen uygulama, Flickr, Twitter veya Yahoo ile de çalışabiliyor.

Uygulamanın ayarlarını yapmak ise bir dakikanızı bile almıyor, sadece bir isim ve URL belirtmeniz yeterli. Tabi ki isterseniz gelişmiş ayarları kullanabilir, uygulamayı isteğinize göre özelleştirebilirsiniz.

RSS Graffiti

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber