Geri Dön
TeknolojiFacebook 'çocuklar için Instagram' uygulamasını askıya aldı

Facebook 'çocuklar için Instagram' uygulamasını askıya aldı

Facebook'a bağlı Instagram'ın bir süredir çocukları için yeni bir versiyon ile karşımıza çıkacağı konuşuluyordu. Gerek küçük çocuklar için iyi bir ortam sunamayacağı gerekse de böyle bir ihtiyacın olmadığını söyleyen insanların yorumlarını dikkate alan şirket, 13 yaşın altındaki çocuklar için geliştireceğini söylediği versiyonu geçici olsa da durdurdu.

Facebook 'çocuklar için Instagram' uygulamasını askıya aldı

Dünyanın en popüler sosyal ağları içinde yer alan Instagram’ın geliştiricileri özellikle yenilikçi adımlarla milyonlarca kişiyi uygulamanın içinde tutmak adına büyük çaba sarf ediyor. Instagram,13 yaşın altındaki çocuklara yönelik olarak geliştirdiği 'Instagram Kids'i bu noktada askıya alıyor. Böylece daha küçük yaştaki kullanıcılarla ilgili endişeler biraz olsun gidiyor.

İLERLEYEN DÖNEMDE UYGULAMANIN GELMESİ BEKLENİYOR

Instagram CEO’su Adam Mosseri yeni yayımlanan bir blog yazısında, uygulamanın neden askıya alındığını aktarıyor. Mosseri, "Geliştiricilerin, ebeveynler, uzmanlar, politikacılar ve diğer düzenleyicilerle birlikte çalışması, endişelerini dinlemesi ve bu projenin değerini ve önemini göstermesi için zaman vereceğini" yazdı.

Söz konusu duyuru The Wall Street Journal'ın Facebook'un Instagram'ın bazı genç kızlar tarafından kullanılmasının zihinsel sağlık sorunlarına ve kaygıya yol açtığının farkında olduğunu bildiren bir araştırma dizisinin ardından geldiğini de söylemekte fayda var.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler