Geri Dön

Google Translate yeni güncelleme ile Türkçe'sini geliştirdi!

Google tarafından yeni geliştirilen güncelleme ile dikkatleri bir kez daha üzerine çeken Google Translate Türkçe konusunda artık daha iddialı. Yeni güncelleme ile Türkçe konusunda kendini geliştiren Google Translate'in performansının ilerleyen günlerde nasıl tepkiler aldığına daha yakından şahit olacağız.

Google Translate yeni güncelleme ile Türkçe'sini geliştirdi!

Google’ın CEO’su Sundar Pichai Londra’daki Google Story etkinliğinde yaptığı konuşmada çeviri sistemleri ile ilgili yeniliklerini gururla paylaştı. Google çeviricinin kelime kelime çevirme sistemi kullanması sebebiyle doğrudan uzak sonuçlar gösteriyor. Yeni geliştirdikleri Nöral Makine Çevirisi ile ilgili şu sözleri paylaştı

Sundar Pichai:

“Nöral sistem, bütün cümleleri birer birer çevirmek yerine bir defada çevirerek bu kapsamlı içeriği, en yakın çeviriyi bulabilmek için uygun bir dilbilgisi ile insan konuşmasına benzer şekilde yeniden ayarlıyor. Böylece her cümleyi anlamak daha kolay olduğundan çevrilmiş paragraflar ve makalelerin okunması çok daha kolay hale geliyor. Nöral Makine Çevirisi uçtan uca öğrenme sistemi ile sürekli kendini yenileyerek daha doğal çevirilerin yapılmasını mümkün hale getiriyor”

Böylece yeni Google çeviricisi edebiyat gibi olacak bütünlüğe bakıp ona göre yazılanları çevirecek. Şimdilik bu yeni sistem çeviriyi İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca, Korece ve Türkçe dillerinde aktif hale getirildiğini müjdeleyen Pichai ileriki aşamada hedefin 103 dilde bu sistemi kullanabilmek olduğunu da söyledi.

Üç bacaklı sokak köpeği ile temizlik işçisinin yürek ısıtan dostluğuİzmir'in Karşıyaka ilçesinde temizlik görevlisi Mustafa Sağsöz (51) ile 3 bacaklı sokak köpeği "Kola", 5 yıldır hiç ayrılmadan birbirlerine yol arkadaşlığı yapıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber