Geri Dön

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 düşürme testinde karşı karşıya geldi

Apple tarafından kısa bir süre önce yurt dışında satışa sunulan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Samsung'un son amiral gemisi Galaxy Note 8 dayanıklılık testinde karşı karşıya geldi. Peki bu testin galibi kim oldu?

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Samsung Galaxy Note 8 düşürme testinde karşı karşıya geldi

milliyet.com.tr

Apple'a göre iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta kullanılan cam panel şimdiye kadarki en sağlam cam malzeme. Samsung'un Galaxy Note 8 modeli ise Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. SquareTrade adlı YouTube kanalı yapmış olduğu testte iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8'i yaklaşık 1,8 metre yükseklikten beton zemine bıraktı.

Hazırlan düzeneğin gerçek hayatta canlandırdığı durum akıllı telefonunu arabanın üzerinde bırakarak hareket eden insanları hedef alıyor. Videoda tüm test ayrıntılarını görebilirsiniz, ancak sonuç olarak camlarda çatlaklar oluşuyor. Yeni iPhone'ların ise Note 8'e göre daha fazla dayanıklılık sergilediği görülüyor.

Testlerde iPhone 8’in arka kısmında az bir çatlak oluşurken, iPhone 8 Plus’ın arkası tamamen kırılıyor. Galaxy Note 8’de durum aynı. Düşürmenin ardından iPhone 8 Plus ve Galaxy Note 8’in ön tarafında çatlaklarken oluşurken, Galaxy Note 8’in ekranın düzgün çalışmadığını da belirtelim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber