Geri Dön
TeknolojiLG resmen doğruladı: O birimini tamamen kapatıyor!

LG resmen doğruladı: O birimini tamamen kapatıyor!

LG'nin geçen yılın son aylarından beri bir iddia ile gündemde olduğunu biliyoruz. Akıllı telefon tarafında yaratıcı cihazlarla bizleri karşılayan LG yolun sonuna geldiğini duyurdu.

LG resmen doğruladı: O birimini tamamen kapatıyor!

LG 5 Nisan 2021 tarihinde yaptığı yeni bir açıklama ile zarar eden mobil bölümünü tamamen kapatacağını belirtti. Bir süredir farklı senaryolar ile gündeme gelen LG, akıllı telefon pazarından tamamen çekilmeyeceği söz konusu birimi başka bir şirkete aktaracağı söylenmişti. 

LG uzun zamandır zarar ediyor

Bu iddiaların ardından resmi açıklamayı yapan ve konu hakkındaki bulutların dağılmasını sağlayan Güney Kore merkezli şirket, akıllı telefon birimini tamamen kapatıyor ve pazardan çekiliyor. 31 Temmuz itibarıyla tamamen üretimi durdurmayı planlayan LG'nin bu tarihe kadarki hamleleri de özellikle takip ediliyor. 

Çekilme kararını duyuran marka, Kuzey Amerika'da bulunan yüzde 10'luk hissesini akıllı telefon devleri Apple ve Samsung tarafına bırakacak gibi duruyor. 

LG'nin akıllı telefon birimi yaklaşık 6 yıl içinde 4 buçuk milyar dolarlık büyük bir kayıp yaşadı. Büyük bir rekabetin yaşandığı akıllı telefon pazarında bu çekilme infial etkisi yarattı zira LG yakın zaman önce pek çok dikkat çeken telefon piyasaya sürdü ve öncesinde zaten akıllı telefonlarıyla sevilen bir markaydı.

Şu anda farklı birimlerine yönelmesi beklenen şirketin, mobil taraftaki küresel payı yüzde 2 olduğu için çekilmesi şaşırtmasa da yine de böyle eski bir akıllı telefon üreticisinin pazardan çekilmesi üzücü olarak lanse ediliyor. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler