Geri Dön

Sahte Twitter Hesabına 125 Bin Dolarlık Ceza

Illinois’de yaşayan bir adam şehrin belediye başkanı hakkında sahte twitter adresi açtığı için 125 bin dolarlık cezaya çarptırıldı. @peorimayor isimli hesabı kullanan Plaintiff Jon Daniel geçen yıl halkın önünde olan bir...

Sahte Twitter Hesabına 125 Bin Dolarlık Ceza

Illinois’de yaşayan bir adam şehrin belediye başkanı hakkında sahte twitter adresi açtığı için 125 bin dolarlık cezaya çarptırıldı. @peorimayor isimli hesabı kullanan Plaintiff Jon Daniel geçen yıl halkın önünde olan bir kişinin yerine geçmekten ötürü Illinois kanunlarını çiğnediği için suçlanmıştı. Ancak 30 yaşındaki adam cezalandırılmamıştı. Plaintiff Jon Daniel'ın sefası kısa sürdü çünkü Başkan Jim Ardis’in beni hayat kadınlarına düşkün bir uyuştucu bağımlısı gibi gösterip yanlış bir imaj çiziyor diyerek kendisinden şikayetçi oldu. Jim Ardis özellikle Ot kutumu kim çaldı? tweetinin hiç hoş olmadığını dile getirdi.

Adresin kendisiyle dalga geçmesinden veya eğlenmesinden daha çok bir suçlu gibi gösterdiğini savunan Ardis kendisinin herhangi bir espri göremediğini belirtti. Daniel ise bu duruma çok şaşırdığını bu adresin kendisi ve arkadaşları için bir eğlence ve şakadan başka bir şey olmadığını dile getirdi. ACLU avukatı Karen Sheley ise olayı “Görüyoruz ki şaka bile olsa halkın gözü önündeki insanlara karşı her zaman dikkatli olunmalı. Daniel bunu kesinlikle tekrarlamamalı. O ve kimse böyle bir ceza beklemiyordu.” şeklinde değerlendirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber