Geri Dön
TeknolojiSon dakika... Yerli hava savunma sistemi SUNGUR'dan sevindiren haber

Son dakika... Yerli hava savunma sistemi SUNGUR'dan sevindiren haber

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapmıştı. Paylaşımda 'sevindirici' bir gelişmeyi duyuracağını söyleyen Demir, sır perdesini kaldırdı.

Türkiye'nin savunma sanayii tarafında attığı adımlar hakkında bir süredir pek çok gelişme yaşanıyor. Bu kapsamda Twitter hesabını aktif bir şekilde kullanan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yeni bir paylaşım yaptı. 

Demir öncesinde, ''Sevindirici bir gelişmenin haberini aldık, birazdan sizlerle de paylaşacağım beklemede kalın.'' demişti. Kısa bir süre geçtikten sonra haberi duyuran Demir, ''SUNGUR, azami menzil ve irtifada hareketli hedefe karşı yaptığı başarılı test atışıyla katmanlı hava savunmasındaki rolünü sağlamlaştırdı. Roketsan tarafından geliştirilen #SUNGUR Hava Savunma Sistemi portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebilecek.'' dedi. 

Son dakika... Yerli hava savunma sistemi SUNGURdan sevindiren haber

Son dakika... Yerli hava savunma sistemi SUNGURdan sevindiren haber

SUNGUR’un İHA hedeflerini vurduğu görüntüler yayımlandı. Başarıyla sonuçlanan test atışları hava savunmasında önemli bir adım olarak görülüyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler