Geri Dön

Instagram'daki bu hataya dikkat! Hesapları kapatıyor...

Instagram'da ünlü isimlerle yaptığı canlı yayınlarla dikkatleri üzerine çıkan gazeteci yazar Emre Kara uyardı: "Instagram'da açık var. Tedbirleri almazsanız hesabınız kapanabilir."

Instagram'daki bu hataya dikkat! Hesapları kapatıyor...

Bilgisayar mühendisliği bölümü mezunu olan Emre Kara detayları ekledi: "Bir grup sosyal medyayla ilgilenen ekipler Instagram'daki durumu fark edip istediği birinin hesabını kapatmak için yeni yöntem geliştirmişler. Üstelik bunu para karşılığı yaparak işe döndürmüşler. Kapatılmak istenen hesabın içeriği (profil resmi, bio, gönderiler) birebir kopyalanarak yeni bir hesap açılıyor. Yüzlerce bot hesapla orjinal hesabı 'başka hesabı taklit ediyor' seçeneğiyle şikayet ediliyor. Şikayet sayısı çok olunca da Instagram algoritması bu hesabın taklit olduğunu sanıyor ve orjinal hesabı kapatıyor. Şimdilik 10.000 altında takipçisi olanlar için bu yöntem çalışıyormuş. Bu açığı Instagram çözümleyene kadar, profil resminize kendi fotoğrafınızı koymamanız ilk akla gelen yöntem. Bitki, hayvan, logo gibi görseller koymanızı sosyal medya danışmanları tavsiye ediyor."

Instagramdaki bu hataya dikkat Hesapları kapatıyor...

Emre Kara Kimdir?

1 Haziran 1991 - Ordu doğumlu aslen mühendis olan Emre Kara, 2015 yılından beri araba ve kadın dergilerinde yazıyor. Milliyet.com.tr cadde 'de köşe yazarlığı ve özel haberlere imza atarak gazeteciliğe devam ediyor. Pandemi sürecinde Instagram'da ünlü ve fenomen isimlerle yaptığı canlı yayınlarla binlerce takipçiye ulaştı.

Emre Kara, lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği ve Berlin HTW - Uluslararası İşletme bölümlerinde tamamladıktan sonra, İTÜ'de İşletme yüksek lisansında devam etmektedir. 2014 yılından bugüne telekomünikasyon sektöründe profesyonel kariyerine devam etmektedir.

Ağrı şikayetiyle hastaneye gitti! Penisinden 29 tane bilye çıkardılar!Çinin Xi eyaletinde karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kişi, doktorları şaşırttı. Acil ameliyata alınan kişinin penisinden 29 adet mıknatıslı bilye çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber