Geri Dön
TeknolojiŞubat ayının en popüler uygulamaları belli oldu: İlk üçte şaşırtan isim!

Şubat ayının en popüler uygulamaları belli oldu: İlk üçte şaşırtan isim!

Her ay en popüler mobil uygulamalar belli oluyor. Liste genel anlamda değişmiyor olsa da ilk üç arasında önemli bir rekabet bulunuyor. En popüler uygulama ise aylardır popülerliğini bozmuyor. İşte şubat ayının en popüler mobil uygulamaları...

Şubat ayının en popüler uygulamaları belli oldu: İlk üçte şaşırtan isim!

Telefonların insan bedeninin bir uzvu haline geldiği şu günlerde mobil uygulamalara olan talep de oldukça yüksek. Bu noktada değerlendirildiğinde yayımlanan istatistikler de merak uyandırıyor. SensorTower tarafından yeni bir istatistik yayımlandı. 

Kullanıcılar 110 milyon dolar harcama yapıyor

Dünyanın en çok gelir sağlayan ve dünyanın en çok indirilen uygulamaları arasında elbette şaşırtmayacak şekilde TikTok oluyor. Kullanıcılar TikTok'tayken 110 milyon doların üzerinde harcama yapmışlar.

Şubat ayının en popüler uygulamaları belli oldu: İlk üçte şaşırtan isim

Geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 2 kat artan bu gelirlere ek olarak TikTok, oyun dışı uygulamalarda yer alan en popüler uygulama oluyor. Türkiye 110 milyon dolarlık harcamaların üçüncü sırasında yer alıyor. 

İkinci sırada ise YouTube geliyor. YouTube kullanıcılarının harcamaları her yıl değişiyor ve bu yıl 82 milyon dolar oluyor. Üçüncü sırada ise bizleri Tinder karşılıyor. Japonya merkezli Piccoma'nın dördüncü sırada olduğu görülüyor ve diğerleri sırasıyla Tencent Video ve Disney Plus oluyor. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler