Geri Dön
TeknolojiTakside darp olayından sonra BiTaksi'den önemli güncelleme

Takside darp olayından sonra BiTaksi'den önemli güncelleme

Taksi çağırma uygulaması BiTaksi'nin kullanıcıların güvenliğini korumak adına yayınladığı yeni güncelleme ile birlikte kötü sürücüler, kullanıcılar tarafından bloklanacak ve sürücü o kullanıcı ile bir daha eşleşmeyecek.

Takside darp olayından sonra BiTaksi'den önemli güncelleme

Geçtiğimiz ay bir yolcu, BiTaksi'ye bağlı bir taksi şoförü tarafından darp edilmiş, sosyal medyada skandal olaya yönelik büyük bir tepki ortaya çıkmıştı. Olayın yaşanmasının ardından BiTaksi, müşterilerinin güvenliğini korumak ve bir daha benzeri bir olay yaşanmasını engellemek için mobil uygulamasına önemli özellikler ekledi.

BiTaksi'ye gelen özellik ile artık bir müşteri, rahatsız olduğu bir sürücüyü bloklayabilecek. BiTaksi kullanarak yapılan bir yolculuktan sürücü sebebiyle memnun kalınmadığında, müşteri "Beni bir daha bu sürücüyle eşleştirme" seçeneğini kullanarak, daha sonraki yolculuklarında aynı sürücüyle eşleşmeyecek.

Buna ek olarak acil durumlar için mobil uygulamaya BiTaksi Müşteri Servisi'nin beni aramasını istiyorum butonu eklendi. Bu sayede kullanıcılar, uygulama üzerinden hızlı destek alabilecek.

BiTaksi, uygulamaya sürücülere yıldız vasıtası ile oylama sistemi de getirdi. Bu sistem ile birlikte kullanıcılardan 1 veya 2 yıldız alan sürücüler otomatik olarak kullanıcılarla eşleşmeyecek ve bloklanacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler