Geri Dön

Google iPhone'larda 5 farklı güvenlik açığı buldu!

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Apple, zaman zaman güvenlik açıkları ile karşı karşıya kalabiliyor. Şimdi başka bir teknoloji devi olan Google, Apple'ın ürettiği iPhone model akıllı telefonlarda güvenlik açığı tespit etti.

Google iPhone'larda 5 farklı güvenlik açığı buldu!

Dünyanın en yüksek piyasa değerine sahip olan şirketlerinden biri olan Google, dünyanın en yüksek piyasa değerine sahip olan şirketi olan Apple'ın ürettiği iPhone'larda beş farklı güvenlik açığı tespit etti. Google tarafondan keşfedilen güvenlik açıklarında, Apple'ın kullanıcıların takip edilmesini engellemek için tasarladığı Akıllı İzleme Önleme özelliği'in aslında pek de işe yaramadığı ortaya çıktı.

Apple'ın halihazırdaki bu özelliği oldukça karmaşık bir yapıya sahip. Bu yapının iPhone'lar üzerinde olması kötü niyetli hackerların önünü açtı. Açıkları keşfeden Google yetkilileri, kullanıcıların iPhone ile Safari üzerinden ziyaret ettikleri internet siteleri hakkındaki bilgileri ele geçirmeyi başardı. Dijital parmak izi oluşturmayı başaran uzmanlar, Safari kullanıcılarını adım adım takip etmeyi başardı.

 

28 Şubat 2020 Magazin Haberleriİşte magazin gündeminin öne çıkan gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber