Geri Dön
TeknolojiWhatsApp'ın masaüstü için beklenen görüntülü görüşme özelliği geldi!

WhatsApp'ın masaüstü için beklenen görüntülü görüşme özelliği geldi!

WhatsApp bir süredir masaüstü sürümü için görüntülü ve sesli görüşme özelliği üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların gelmesi için sabırsızlandığı bu özellik nihayet geldi.

WhatsApp'ın masaüstü için beklenen görüntülü görüşme özelliği geldi!

WhatsApp masaüstü versiyonunda kullanıcılar artık görüntülü ve sesli bir şekilde görüşebilecek. WhatsApp’ın telefon uygulamasından koronavirüs salgını sırasında en çok kullanılan hizmeti olan görüntülü ve sesli görüşme artık ‘bilgisayarlara taşınıyor.’ Zaten aralık ayında kullanıma açılan ancak sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan bu özellik, bütün kullanıcılara açılmış durumda.

WhatsApp masaüstü versiyonu için görüntülü ve sesli görüşme imkanı

WhatsApp bugün yeni bir blog yazısı ile duyurduğu arama özelliğini Mac ve PC kullanıcıları için sunduğunu aktardı. Hem görüntülü hem de sesli aramaları artık her kullanıcıya sunulacağı söylenirken mobilde sevilen özellikler de geliyor. Bunlardan birisi de uçtan uca şifreleme oluyor. Masaüstü versiyonu için gelen bu şifreleme özelliği kullanıcıların konuşmalarını güvence altına alıyor.

Sunulan bu iki arama özelliği şu anda yalnızca bire bir konuşmaları destekliyor. Yani grup konuşmaları için bu özellik daha kullanılmıyor. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler