Teşekkürler Aleyna Tilki! Bir gün herkes anten takacak

Aleyna Tilki karantina günlerinde eve kapanan isimlerden. Enteresan paylaşımlarına devam ediyor. Tilki bu kez göğsüne ve karnına koyduğu taşlarla gündemde. Bir de sosyal medya hesabından yaptığı 'anten' lafıyla tabii...

Teşekkürler Aleyna Tilki! Bir gün herkes anten takacak

'Yalan'ın şanssızlığına kaç puan?

'Yalan'ın şanssızlığına kaç puan?

Aleyna Tilki 'Yalan' adlı şarkısını geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Ancak zamanlama olarak oldukça şanssız bir dönemde yayınladı şarkıyı Tilki. Tüm dünyanın gündemi Corona olduğundan ötürü şu ara yapılan yeni şeyler ne yazık ki kaynayıp gidiyor.

#EvdeKal'ıyoruz, değil mi?

#EvdeKal'ıyoruz, değil mi?

Yapılan tek şey eski şarkıların cover'landığı #EvdeKal'lık konser serileri ve elbette "Lütfen evde kalalım" çağrıları. Bunların dışında yeni bir şeyi takip edebilecek ne enerjimiz ne de isteğimiz var.

Taşlarla poz vermiş

Taşlarla poz vermiş

Aleyna Tilki, 'Yalan' videosuna gelen kötü yorum ve 'beğenilmeme' sayılarından ötürü moralini bozmamış. İyi de yapmış. Göğsüne ve karnına karnelyan, aragonit ve ametist taşlarıyla poz vermiş. Bilmeyenler için özet geçelim. Karnelyan, sahne korkusunu yenmeye, aragonit duygusal bedenin dengelenmesine yarıyormuş. Ametist de kötü enerjilerden koruyormuş.

İç dünyasını zenginleştirme peşinde

İç dünyasını zenginleştirme peşinde

Yani taşların spiritüel boyutlarına fena halde Molatik olmuş Tilki. Güzel. Zaman zaman birçoğumuz enerji meselesine kafayı takabiliyoruz. Tilki de iç dünyasını zenginleştirme peşinde.

TikTok hesabı da açmış

TikTok hesabı da açmış

Hepsi bu kadar da değil. TikTok hesabı açmış. 'Aleynatilkistyle' adlı kullanıcı adıyla TikTok'a "Merhaba" diyen Tilki, bir dans videosu da yüklemiş durumda hesabına.

"'Çekemiyorsan anten tak' lafı aslında..."

"'Çekemiyorsan anten tak' lafı aslında..."

Ama asıl bombayı Twitter'dan patlatmış Tilki. Şunları demiş: "Çekemiyorsan anten tak cümlesi aslında derin bir cümle. Anten demek görünmeyen frekansları algılamaya yardımcı olan ve sonra bazı şeyleri net görmemize neden olan bir şey demektir. Yani aslında 'haset sahibiysen bilge yanını geliştir' demek istiyor o cümle.

Sanki 40 yıllık bir şarkıyı cover'lıyor

Sanki 40 yıllık bir şarkıyı cover'lıyor

İngilizce olarak "That's my girl!" filan demek istiyorum. İşte star ışığı diye buna derim. Aleyna Tilki, 40 yıllık "Çekemiyorsan anten tak" lafına öyle bir yorum getirmiş ki sanki bir Yıldız Tilbe şarkısını cover'lıyor, yeni bir soluk getiriyor.

Enteresan bir bakış açısı

Enteresan bir bakış açısı

Dalga geçmiyorum, gayet ciddiyim. O lafa Aleyna Tilki'nin baktığı açıdan hangimiz baktık bugüne kadar? Bence hiçbirimiz. Hepimiz ağız dalaşı kafasıyla birilerine sataştık o lafla. Ama Tilki'nin söylediği açıdan düşününce "Hmm" diyor insan.

Asla ortalama düşünmüyor

Asla ortalama düşünmüyor

Aleyna Tilki'nin enteresan bir bakış açısı var. Asla ortalama düşünmüyor. Ya çok aşağıdan ya da çok üstten bakıyor meselelere, olaylara, günlük hayatta kullandığımız, yaptığımız şeylere. Ben bu farkını çok seviyorum.

İz bırakanlar unutulmayacak

İz bırakanlar unutulmayacak

Evet her zaman onaylamıyorum, evet her zaman "İşte bu" demiyorum. Ama yaşından çok daha büyük bir enerjisi var Tilki'nin. Ve zaman içerisinde istikrarını bozmadığı sürece kendisini kanıtlayacağına çok eminim.
Teşekkürler Aleyna Tilki! Bir gün herkes elbet anten takacak. Ve antenlerimizle sakinleşirken, sakin kalırken hep senin adın geçecek, şarkın çalacak. E çünkü iz bırakanlar unutulmayacak.

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak