Geri Dön

Aksaray isyanı!

İşleri kesat giden Eminönü ve Fatih’teki 60 turistik tesis, baskınlarda ahlak dışı faaliyet içinde olanlarla kendilerinin aynı kefeye konulmamasını istedi

Aksaray isyanı!

Aksaray isyanı!

İşleri kesat giden Eminönü ve Fatih’teki 60 turistik tesis, baskınlarda ahlak dışı faaliyet içinde olanlarla kendilerinin aynı kefeye konulmamasını istedi

MİLLİYET İstanbul

Ekonomik kriz ve diğer bazı nedenlerden dolayı kapanmanın eşiğine gelen Laleli, Aksaray ile Kumkapı’da bulunan toplam 60 otel, bar, restoran, müzikhol ve turistik tesis işletmecisi, yaşadıkları krizden çıkış yolu bulmak amacıyla bir araya geldi.

Önyargıdan bıktık
Sorunlarını ve çözüm yollarını kapsayan bir metin hazırlayan işletmeciler, bunu Cumhurbaşkanlığı ve çeşitli devlet birimlerine gönderdi.
Metinde, turizm işletme belgeli, ruhsatlı tesislerinin, yer aldıkları bölge nedeniyle, kendilerine karşı önyargılı davranıldığı kaydedildi. Bölgedeki tüm işyerlerinin aynı kefeye konulmasının yanlış olduğu belirtilen metinde, yasal olmayan ve ahlak dışı faaliyette bulunanların kapatılması ve bölgenin bu işlere karışanlardan arındırılması istendi.

Sorun denetim
Metinde, "Müşteriler, kontrollerde tartaklanmakta ve çalışanlarımız taciz edilmektedir. Canı isteyen ekip uygulama yapmaktadır" iddiasında bulunuldu. Metinde uygulamaların belirli kural ve yönetmeliklere uygun hale getirilmesi istendi.

Revü krizi
İki Rus dansçı kız gözaltına alınınca işyeri sahipleri olaya tepki gösterdi
TAHSİN AKSU

Aksaray’daki bir gece kulübünde çalışan yabancı uyruklu iki dansçı kızın polis tarafından gerekçe gösterilmeden gözaltına alındığı iddia edildi.
Güvenlik Caddesi’ndeki Europa Club’ın ortaklarından Sezai Çamoğlu, Rus revü kızların Ahlak Masası tarafından gözaltına alındığını öne sürdü. Europe Club’ın ortağı Norveçli Liv Svaba da Novikova Ekaterina ve Babitch Elena’nın Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğünü belirterek kızların İstanbul Adliyesi’ne çıkarıldığını ve serbest bırakıldığını söyledi. Svaba, polislerin karara rağmen kızları gözaltında tutmaya devam ettiğini öne sürdü. Çamoğlu "Kızların, Turizm Bakanlığı’dan onaylı çalışma izni var. Mahkeme de bunu doğrulayarak onların lehine karar verdi. Polisin böyle davranmasının tek sebebi ranttır" dedi.İSTANBULBegüm ve Ceyhun, Fahriye Evcen'in meydan okumasına katıldıOyuncu Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy, magazin dünyasının eğlenceli çiftleri arasında yer alıyor. Çift, karantina günlerinde Fahriye Evcen’in başlattığı parmak hareketleri meydan okumasına dahil oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber