Geri Dön

Bu ne teknoloji!

Bu ne teknoloji!

Bu ne teknoloji!


En uzun çarşamba"yı belirleyen uzun ekonomi zirvesinin süresi 13 saatti. Karar netleştiğinde gece yarısı çoktan geçilmişti. Siyasetçi ve bürokratlar, suratlarından düşen bin parça, binadan ayrılırken, Türkiye’nin kaderinde çok önemli bir rota değişikliği de ilan edilmiş oluyordu.
Milliyet, açıklanan sonuçları Kurtuluş Reçetesi manşetiyle son baskılara taşıdı.
Süleyman İzmirli’den bir övgü notu:
"Sabaha karşı saat 2.15’te biten ekonomik kurul toplantısının sonuçlarını sabah 7.30’da masamdaki Milliyet gazetesinde okuyabilmek beni şaşırttı ve sevindirdi. Teknolojik olarak ulaştığınız seviyeyi böylece anlamış oldum."
Yorum: Başka türlüsü de düşünülemezdi. Böylesine önemli bir toplantının mutlaka ertesi (aynı) günkü baskılara yetişmesi, öncelikle piyasalar bakımından çok önemliydi. Murat Sabuncu’nun krizi anı anına izleyen çalışkan Ekonomi Servisi; Hikmet, Bahri ve diğer yazı işleri ekibiyle kurulan işbirliği sayesinde, 2.30 sularında biten toplantının en önemli ayrıntılarını saat 2.50’de baskıya hazırlamıştı bile. Geriye teknolojinin marifeti kalıyordu.


Polisin 'evde kal' şarkısı gülümsettiYalova'da, koronavirüs salgınına karşı anons yapıp, halkı dışarı çıkmamaları konusunda uyaran polis memuru, vatandaşlara moral vermek için şarkı söyledi. 'Evde kal' çağrısını farklı bir şekilde yapan polis memurunun görüntüleri gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber