Geri Dön

Cete afalladı!

Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl çetelere ağır darbe indirdi. Operasyonlarda illegal faaliyet gösteren bin 813 kişi yakalandı

88 organize suç örgütü çökertildi
Cete afalladı!

Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl çetelere ağır darbe indirdi. Operasyonlarda illegal faaliyet gösteren bin 813 kişi yakalandı

MİLLİYET İstanbul

İstanbul polisi, geçen yıl gerçekleştirilen operasyonlarda 88 organize suç örgütünü çökertti.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, 1999 yılında Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinden ayrılarak şube haline getirilen İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl öldürme, yaralama, adam kaçırma, kurşunlama, çek - senet tahsilatı, haraç toplama ve arazi işgalleri konularında illegal faaliyet gösteren organize suç örgütlerine yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürdü.

511 tabanca, 124 tüfek
Bu operasyonlar sonucu, Alaatin Çakıcı, Adnan Çiçek, Sedat Peker, Nuri Ergin, Sedat Şahin, Ayvaz Korkmaz ve Urfi Çetinkaya’ya bağlı grupların da aralarında bulunduğu 88 organize suç örgütü çökertilerek, bu çetelere mensup bin 813 kişi yakalandı.
Yakalanan kişilerin üstlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda da, 511 adet tabanca, 124 adet tüfek, 231 adet uzun namlulu silah ve bu silahlara ait 10 bin 727 adet fişek ele geçirildi.

Önceki yıl da başarılıydı
Büronun şube olarak faaliyete geçtiği 1999 yılında ise, 104 çete çökertilmiş, bu çetelere üye bin 289 kişi yakalanmıştı. Yakalanan bu kişiler arasında, kamuoyunda ‘sokak’, ‘okul’, ‘otopark’ ve ‘fidye’ çeteleri olarak bilinen küçük gruplara bağlı kişiler de yer aldı.İSTANBULDeve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber