Geri Dön

Dünya Kupası el yakıyor

Maçların yayın hakkını alan Alman Kirch grubu, Fransız TF 1 kanalı ile tam 218 trilyona anlaştı

Dünya Kupası el yakıyor

Dünya Kupası el yakıyor

Maçların yayın hakkını alan Alman Kirch grubu, Fransız TF 1 kanalı ile tam 218 trilyona anlaştı

Dünya Kupası maçlarının yayın haklarını alan Alman medya devi Kirch anlaşmalarını yapmaya başladı. Önce teklifleri ağır bulan Batılı TV kuruluşları, çözümü ortaklıklarda buldular. Fransız özel TV’si TF 1 anlaşmayı tek başına yaklaşık 218 trilyona (168 milyon Euro) imzaladı. Daha önce İngiliz BBC ve ITV (özel TV) ile Kirch grubu 331 milyara anlaşmıştı. Almanya’da da maçların yayın hakkını ZDF ile ARD televizyonu ortaklığı; İspanya’da ise maçları VIA Digital aldı. Türkiye’de bu paraları kimin vereceği merak konusu. TRT yetkilileri kendilerinin önerdikleri teklifin Kirch grubunun fiyatının çok altında olduğunu söylemekle yetindiler. TRT yetkilileri ayrıca, "teklifi açıklayamayız çünkü Türkiye’de rakiplerimiz var" dediler.

Kim bu Harry Potter?
Dünyada kitabı satış rekorları kıran "Harry Potter"ın filmi büyük ilgi görüyor. Öyle ki, Batı’da sokaklarda "Harry Poter" kılıklı çocuklar dolaşıyor. Ülkemizde de büyük ilgi gören "Harry Potter" gerçek bir çocuk klasiği mi, bir aldatmaca mı? Yanıt, Doğan Hızlan’ın programında aranıyor. Harry Potter hayranı Renk Öziş, kitabın çevirmeni Ülkü Tamer ve Milliyet’te çocuk köşesi ve Miço dergisini hazırlayan Yalvaç Ural konuyu enine boyuna tartışacak.
CNN TÜRK / 21.15

Uzaktan kumanda
• Medikal: Amerikan Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Dr. Genco Yücel, Leyla Ataman’a yüksek kolestrolün tehlikelerini anlatacak. CNN TÜRK / 10.20
• kültür.net.trt: Ünlü İtalyan oyuncu Franco Nero sadece kültür.net.trt ile görüştü. Pıtırcık Akkerman’ın sunacağı yapımda, sanatçının doğumgünü kutlaması da var. TRT 2/ 10.35
• Melih Kibar Şov: Kibar, Hakkı Devrim ve Haldun Dormen müzikallerinde görev alan dansçı kızları ağırlıyor. TV8 / 21.00AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber