Geri Dön

Fotoğraflara tepkiler

Fotoğraflara tepkiler

Fotoğraflara tepkiler


15 Eylül Cumartesi günü, Okur Temsilcisi’nin telefonu susmadı. 80’in üzerinde Milliyet okuru, o günkü gazetenin ön sayfasında ve iç sayfalarında yayımlanan öldürülmüş halindeki fotoğraflarından ötürü sert eleştiriler yönelttiler. "Ölüye saygıyı ayaklar altına aldınız", "ailesini bile bile üzdünüz", "tam da terör nedeniyle medyanın neyi nasıl verdiği tartışılırken, yapılmaması gereken şeyi yapıyorsunuz" gibi tepkiler, öfkeli bir tonla buraya yansıdı.
Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Yılmaz, eleştirileri haklı bulmuyor. "Türkiye’yi bir haftadan daha uzun bir süre meşgul etmiş bir cinayettir bu" diyor. "Cinayet ardından yapılan açıklamalar, Garih’in Bulgaristanlı konukları ile görüşmesi sonrasında kıyafet değiştirdiği yolundaydı. Bu, yaklaşık bir saatlik bir gecikme ile mezarlığa vardığını gösteriyordu. Oysa bu fotoğraflar bunun doğru olmadığını gösteriyor. Bunların, henüz tam olarak aydınlatılmadığını düşündüğüm cinayet konusunda bir haber değeri var. Haber değeri olan bir şeyi gazeteye koyup koymamayı kimseyle tartışmam.

AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber