Geri Dön

Hâlâ ağlatıyor Arjantin’i

Eva Peron’un yaşamını konu alan müzikalin uyarlamasında Madonna başrolü üstleniyor

Hâlâ ağlatıyor Arjantin’i

Hâlâ ağlatıyor Arjantin’i

Eva Peron’un yaşamını konu alan müzikalin uyarlamasında Madonna başrolü üstleniyor

ALİN TAŞÇIYAN

Ağlama benim için Arjantin, gerçek şu ki seni hiç terk etmedim." Ünlü "Evita" müzikali için, Tim Rice’ın Andrew Lloyd Weber’in bestesine yazdığı sözleri hemen herkes bilir. Kocası Juan Peron’dan daha popüler olan Eva Peron’a ithaf edilen sözler ironik biçimde de yorumlanabilir. Arjantin’in yaşadığı kriz ne kelime, ekonomik çöküntü içinde hâlâ ağlamasının bir nedeni de Peron döneminin hataları değil mi?
Tüm diktatör eşleri gibi Eva Peron da kürkler, mücevherler içinde bir sahte refah anıtıydı. Evlilik yoluyla egemen sınıfa dahil olduğu için sınıf atlamanın da simgesiydi.
"Evita" gerçekle söylenceyi harmanlayan, devrimci Che Guevara’nın gözünden halkın bakış açısını da sunan ama duygusallaşmayı ihmal etmeyen bir kurmaca. Hem bir yaşamöyküsü hem bir halkın ezilmişliğine ağıt.
Alan Parker, Eva Peron rolünü pop ilahı Madonna’ya, Che Guevara rolünü Hollywood’un İspanya’dan ithal Latin aşığı Antonio Banderas’a vererek film daha çekim aşamasındayken sansasyon yarattı. Ancak ortaya çıkan yapıt müzikale sadık kalan özenli bir çalışma. Sanat ve görüntü yönetimleri özellikle vurgulanacak kadar başarılı.
TRT 1 / 21.15

Herkes Noel Baba!
Amerikan sinemasının geleneksel Noel ve yeni yıl filmlerinden üçü birden bugün ekranda

Kim getirsin armağanlarınızı? Steve Martin mi, Leslie Nielsen mı, Tim Allen mı? Bu gece ekrana gelen üç filmde ünlü aktörleri Noel Baba giysileri içinde izleyeceğiz!
Beyaz kürkten biyeli kırmızı giysinin içinde ekrana gelecek olan ilk ünlü Leslie Nielsen. Star’da 09.00’da yayınlanacak olan "Noel Baba / Santa Who?" adlı filmde Noel arifesi kızaktan düşüp belleğini yitiriyor!
atv’de 14.50’de yayınlanacak olan "Noel Baba / Santa Clause"da bu kez Tim Allen’ı izleyeceğiz. Oğlunun üvey babasıyla rekabete girişen Scott Calvin birdenbire Noel Baba’ya dönüşüyor!
Kanal D’de 01.30’da ekrana gelecek olan "Çılgın Yılbaşı / Mixed Nuts" ise alışıldık Noel filmlerinden biri değil. Steve Martin gerçek Noel Baba olmasa da günün anlam ve önemi üzerine öyle giyiniyor ve izleyiciyi yine güldürüyor!

EKRAN PAZARI
Yeni yıl haberleri, eğlenceli dakikalar, mitoloji ve bir milyon çocuk için okuma şansı

• ŞAHANE PAZAR: Behzat ve Süheyl Uygur bu hafta Grup Gündoğarken, Özlem Yıldız, Ege, Gülşen ve Atilla Saral’ı konuk ediyor. Canlı yayınlanacak programda müzik köşesinin yanı sıra eğlenceli oyunlar da var. KANAL D / 20.30
• SESLER VE RENKLER: Depremzede Ötlü Ailesi’nin yeni yıldan beklentileri, Fazıl Say’ın Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği Yeni Yıl Konseri, "Noel Baba"lıkla para kazanan animatörlerin öyküsü, Yasemin Boran’dan 2002 tahminleri, Fatih Türkmenoğlu ve Pınar Demirkapı’nın bu haftaki konuları... CNN TÜRK / 21.10
• EFSANE KAHRAMAN: Orijinal adı "Odyssey" olan, Andrei Konchalovsky’nin yönettiği, Armand Assante, Greta Scacchi, Isabella Rosselini’nin rol aldıkları mitolojik dizi, ikinci ve üçüncü bölümleriyle ekrana geliyor. KANAL D / 23.15
• 1 TIK 1 MİLYON, 1 MİLYON 1 TIK: NTV, Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın düzenlediği eğitim kampanyasına destek veriyor. Bugün, yarın ve pazartesi günü yapılacak özel yayını Okan Bayülgen ve NTV’nin spiker, muhabir ve programcıları sunacak. Özel yayından elde edilecek gelir, TEGV’na bağışlanacak. NTV /GÜN BOYUTek ayaklı kuş sokağın maskotu olduMersin'in Erdemli ilçesinde tek ayaklı kuş mahalle sakinlerinin maskotu oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber