Geri Dön

Yeşil 'yaşayan' ölü

Yeşil 'yaşayan' ölü

Fikri Sağlar, 'Yeşil öldü' iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtirken, Mehmet Elkatmış, Mahmut Yıldırım'ın Avrupa'da yaşadığını ve yerini bildiğini söyledi

CHP İçel Milletvekili Fikri Sağlar, "Yeşil'i sanal olarak öldürdüğünü" savunduğu "Yeşil öldü" iddiasının Susurluk'u kapatma planının bir parçası olduğunu belirtirken, TBMM Susurluk Komisyonu'nun Başkanı Mehmet Elkatmış da, "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın iki aydır Avrupa'da yaşadığını öne sürdü.
Milliyet'e yaptığı açıklamada, iddianın TBMM bünyesinde de yayılmaya başladığına dikkat çekerek, Başbakan Mesut Yılmaz'ın da bir dönem "Yeşil öldü" iddiasını dile getirdiğini anımsatan Sağlar, şöyle devam etti:
"O zaman da bir soru önergesiyle Başbakan'dan iddiasını kanıtlamasını istedim. Bir süre sonra açıklanan Kutlu Savaş'ın Susurluk raporu da, zaten bu söylemi 'resmen' yalanladı. Raporda Yeşil'in yaşadığı açıklandı. İddiayı kanıtlayamıyorlarsa, demek ki Yeşil yaşıyor ve faaliyeti de devam ediyor. Türkiye'de, başta öğrenci olayları olmak üzere, birçok sosyal hareketin altında Yeşil ve Yeşil gibileri aramak gerekiyor."
Devleti yönetenlerin çelişkili davrandığını ifade eden Sağlar, Susurluk sorunu çözülmediği takdirde, Türkiye'nin demokrasi, rejim, hukuk devleti ve insan hakları gibi temel sorunları ve açmazlarının da çözümsüzlüğe itileceğini söyledi.

Yılmaz'ı Susurluk'un aydınlatılmasıyla ilgili sözlerini yerine getirmemekle suçlayan FP Nevşehir Milletvekili Elkatmış da, Susurluk olayının bastırılması için irtica yaygarası koparıldığını savundu. Susurluk'la ilgili bilgiler almaya devam ettiğini bildiren Elkatmış, bu olaydan sonra birçok karanlık olayda ismi geçen Yeşil'in öldürüldüğü ve Kuzey Irak'ta olduğu yönündeki haberleri hayali buldu.
Ocak ayında yaptığı bir açıklamada Yeşil'in Antalya'da olduğunu bildirdiğini anımsatan Elkatmış, "Ama kimse bununla ilgilenmedi. Daha sonra orada bulunduğu ortaya çıktı. Şimdi bana ulaşan bilgilere göre Yeşil öldürülmedi. İki aydır Avrupa'da. Hangi ülkede, hangi şehirde olduğunu da biliyorum. Ama bunu söyleyemem" dedi. Elkatmış, komisyon başkanlığı dönemi ve sonrası yaşadığı olayları, bir kitapta toplayacağını da açıkladı.

Begüm ve Ceyhun, Fahriye Evcen'in meydan okumasına katıldıOyuncu Begüm Öner ve Ceyhun Fersoy, magazin dünyasının eğlenceli çiftleri arasında yer alıyor. Çift, karantina günlerinde Fahriye Evcen’in başlattığı parmak hareketleri meydan okumasına dahil oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber