Geri Dön
UzmanparaAltında 'Omicron' etkisi

Altında 'Omicron' etkisi

Ons altın fiyatı salı günü 1821 dolara kadar yükselerek son bir ayın zirvesine ulaşmıştı. Koronavirüsün yeni varyantı Omicron’un küresel ekonomiyi önceki varyantlar gibi etkilemeyeceğine yönelik beklentilerin artışa geçmesiyle birlikte ons altın gerileme kaydetti. Yurt içinde ise gram altın fiyatı dolar/TL’deki seyre paralel olarak hareket ediyor. İşte detaylar…

Altında 'Omicron' etkisi

Küresel piyasalarda Omicron varyantına dair gelişmeler fiyatlanmaya devam ediyor. Özellikle yeni varyantın dünya geneline hızla yayılmasına rağmen ağır semptomlara yol açmayacağına yönelik bulgular altında satış getirdi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Genellikle piyasalarda korku ve endişe hakimken yatırımcıların güvenli liman altına yöneldiği görülüyor. Omicron'a yönelik son gelişmeler küresel ekonomik toparlanmaya dair beklentileri yükseltti.

ONS ALTIN BİR AYIN ZİRVESİNDEN DÖNDÜ

Ons altın fiyatı dolar endeksinde görülen düşüşün etkisiyle birlikte salı günü 1821 dolara kadar yükselerek son bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Zirveyi gördükten sonra satışların derinleşmesiyle ons altın çarşamba günü 1789 dolara kadar geri çekildi.

ONS ALTIN DÜŞÜYOR

Perşembe gününe 1805 dolar seviyesinden başlayan ons altın, önceki kapanış seviyesine göre gerileme kaydederek 1804 dolardan işlem görüyor. Ons altında gün içerisinde en düşük 1796 dolar, en yüksek ise 1806 dolar seviyeleri görüldü.

GRAM ALTIN PRİMLİ SEYİRDE

Yurt içinde ise gram altın fiyatı dolar/TL’deki hareketlere paralel olarak işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta 1060 lira ile rekor seviyeye ulaşan gram altın 594 liraya kadar düşmüştü.

Bu hafta ise primli seyrin hakim olduğu gram altın bugüne 734 lira seviyesinden başladı. Gram altın şu dakikalarda 763 lira seviyesinden işlem görüyor. Gram altında gün içerisinde en düşük 721 lira, en yüksek ise 775 lira seviyeleri görüldü.

'Derhal harekete geçmezseniz...' diyerek tehlikeyi işaret etti
Kazakistan'da neler yaşandı? Canlı yayında anlattı
Afganistan'da şiddetli deprem! Can kayıpları var
Yunan basını manşetten verdi! Dikkat çeken TOGG mesajı
Toprak kaymasıyla ortaya çıktı! Roman dönemine ait
Şehit uzman çavuşun cenazesi için seferber oldular! Hakkari Valisi'nden açıklama
Migros ve CarrefourSA'dan rekabet cezasıyla ilgili yeni açıklama
Eski eşine kayıtsız kalamadı! 'Selin Çıra mı olduk?'
Boupendza bombası, sözleşmede sürpriz
Erdoğan 'Ocak' sözü vermişti! "Aynı hassasiyeti gösterdik"
Dünya bu görüntüyü konuşuyor! Başka bir gezegenden gelmiş gibi...
Faturaları mutlaka kontrol edin! İsteyen değiştirebilir
Man'ın menajeri iki Süper Lig devinin teklifini açıkladı!
Ansızın yüzüne saldırdı! Çalılardan çıkan dehşet avı kana buladı
İbrahim Erkal'ın vasiyetindeki Demet Akalın detayı!