Velma Barfield: Tanıştığı herkesi öldüren seri katil

Yine, yeni bir seri katil ile karşınızdayız. Bu seferki kahramanımız Velma Barfield. Tanıştığı herkesi öldüren seri katil Velma Barfield’a Molatik olduk. İşte Velma Barfield ve ilginç hikayesi sizlerle.

Velma Barfield: Tanıştığı herkesi öldüren seri katil

Genç yaşta dünyaevine girdi

Genç yaşta dünyaevine girdi
1932 yılında dünyaya geldi Velma Barfield. Hayatını 17 yaşında, Thomas Burke ile birleştirdi. Belki de hayatını değiştiren olay buydu. Çiftin bu evlilikten 2 çocuğu oldu ancak Velma’nın yaşadığı rahatsızlık sonrası rahminin alınması çiftin mutluluğunu bozdu.

İki bağımlı aynı evde

İki bağımlı aynı evde
Bu olaydan sonra Velma ağrı kesici, Thomas ise alkol bağımlısı haline geldi. Sık sık kavga eder birbirlerine girerlerdi. Yine böyle bir kavga sonrası Velma Barfield iki çocuğunu da alıp evden ayrıldı. Aynı günün sabahında ise kocasının kaldığı ev yandı. Alevler içinde kalan Thomas Burke hayatını kaybetti.

Tesadüf mü?

Tesadüf mü?
Hayatına kaldığı yerden devam eder Velma. Bu dönemde, kendisi gibi çocuklu bir dul olan Jennings Barfield ile hayatını birleştirir. Ancak Velma’nın ağrı kesici bağımlılığı sorun olur. Yine sık sık kavgalar Velma’nın evliliğinin üzerinde kara bulutlar dolaştırır. Boşanmaya karar verir çift ancak davaya kısa süre kalmışken kocası kalp krizi geçirir ve ölür. Bütün bunlar tesadüf müydü?

Gittiği yer ölüm götürüyor

Gittiği yer ölüm götürüyor
Velma Barfield ailesinin yanına dönmeye karar vermişti bu olaydan sonra. Babası akciğer kanseri hastasıdır ve kısa süre sonra ölür. Babasının vefatının üzerinden çok geçmeden annesi de hayatını kaybeder. ‘Ölüm meleği’ gibidir, gittiği yere ölüm götürmektedir.

Bakıcılığa başladı ama…

Bakıcılığa başladı ama…
Bu sarsıcı olaylardan sonra Velma Barfield, Montgomery ve Dollie Edwards isimli çiftin yanına taşınır ve onlara bakıcılık yapar. Tatataaa bilin bakalım ne oldu? Evet, çiftimiz kısa süre sonra hayatını kaybeder. Sonra Record Lee isimli bir kadına bakıcılık yapar… Tahmin edeceğiniz gibi Record Lee’nin kocası da hayatını kaybeder. Ne kadar tesadüf öyle değil mi…

Gönlünü almak istedi…
 

G&ouml;nl&uuml;n&uuml; almak istedi&hellip;<br />
&nbsp;
Velma Barfield bu kadar olay sonrası Stuart Taylor isimli adamla yaşamaya başladı. Ancak ilişkisi ‘sahtekarlık’ yüzünden tehlikeye girdi. Stuart, sevgilisinin adına sahte çekler düzenlemeye başlar. Bu olay sonrası büyük bir kavga ederler. Kavgaya son vermek, gönlünü almak için Velma sevgilisine içecek verir. Kısa bir süre sonra adam rahatsızlanır, hastaneye giderler. Ancak bir sorun görülmez, gastrit olabileceğini düşünürler, eve dönerler. Stuart sabahında ölür.

İhbarla işler karıştı

İhbarla işler karıştı
Cenaze sonrası polise bir telefon gelir. Velma’nın kardeşi olduğunu söyleyen biri Velma’nın katil olduğunu, Stuart’ı öldüğünü söyler. Otopsi üzerine çok durmayan polis ihbar üzerine tekrar otopsi düzenler ve Stuart’ın bedeninde fare zehri yoluyla arsenik tespit eder. Hızla harekete geçer polis ve Velma’yı gözaltına alır.

Cinayetleri tek tek itiraf etti

Cinayetleri tek tek itiraf etti
Daha önceki ölümleri de inceleyen polis zehirleri bu ölümlerde de tespit eder. Haliyle gözaltında sıkıştırırlar Velma’yı o da dört cinayeti itiraf eder ancak ilk kocası Thomas Burke’ün kazayla öldüğünü söyler. Jennings Barfield’ın ise hastalanarak öldüğünü iddia eder. Ancak onu da öldürdüğünü daha sonra itiraf eder.

Psikiyatr itiraz eder ama…

Psikiyatr itiraz eder ama&hellip;
Velma Barfield mahkemeye çıkarılır ve idam cezasının yeniden gelmesinden sonra idama mahkum edilen ilk kadın olur. Dava medyanın ilgi odağı haline gelir. Büyük bir takipçi kitlesi davayı takip eder. Psikiyatristi, Velma’nın ruhsal sorunlar yaşadığını ve idam edilemeyeceğini söyler ancak mahkeme onu idama mahkum eder. Büyük tartışmalar arasında 2 Kasım 1984 günü zehirli iğne ile idam edilir. Son yiyeceği ise cips ve kola olur.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak