WWE'nin bizlerden sakladığı sırları

Flash TV ile hayatımıza girdi Amerikan Güreşi. Daha öncelerde de yapılan bir spor - şov türüydü. Özellikle ABD’de çok fazla ilgi görüyordu. Bizler de kısa sürede büyük ilgi gösterdik bu spora. Ancak WWE düzenlediği bu sporda bizlerden bazı şeyleri saklıyordu. Bizler de WWE’nin bizlerden sakladığı sırlara Molatik olduk.

WWE'nin bizlerden sakladığı sırları

WWE halka iniyor

WWE halka iniyor
2008 yılına kadar WWE karşılaşmaları oldukça sert ve küfürlü gerçekleşiyordu. Ancak bu tarihten sonra Genel İzleyici dediğimiz PG grubuna uygun bir formata evrildi. Haliyle WWE bu kararla daha çok kar elde etmeye başladı. Küfürlü konuşmalar ortadan kalkarken, sertliğin dozunun düşürülmesi olası sakatlıkları engelledi.

Gerçek mi senaryo mu?

Gerçek mi senaryo mu?
Maç öncesi ve sırasında çeşitli olaylar oluyor. Sporcular ringde karşı karşıya gelip birbirlerini kışkırtıyorlar. Genellikle bu konuşmalar senaryo dahilinde oluyor. Ayrıca maçın sonucu da önceden belirlenmiş oluyor. Lakin maç içindeki hareketler sporcuların doğaçlamalarına bırakılıyor.

Sol taraf önemli

Sol taraf önemli
Sporcular rakiplerini pes ettirmek için çeşitli hareketlerde bulunurlar. Genellikle de bu hareketi rakibin sol kolu, bacağı üzerinden yaparlar. Bunu sebebi ise, genellikle sağlak olan sporcuların maça devam etmek için gerekli boşluğu bulmasına yardımcı olmaktır. Bir nevi rakibe yardım etmek.

Nasıl başarıyorlar?

Nasıl başarıyorlar?
Bu kadar sert bir sporda nasıl oluyor da sakatlıklar minimum düzeyde oluyor? Cevabı basit. Güreş esnasında sporcular birbirlerine hangi hareketi yapacaklarını söylüyorlar. Böylece olaylar daha kolay gerçekleşiyor.

X işareti nedir?

X işareti nedir?
Profesyonel şekilde güreşen isimler zaman zaman sakatlık yaşayabiliyorlar. Senaryo dahilinde olan sakatlıklar dışında bu sakatlıklar ciddi olabiliyor. Böyle bir durum vuku bulduğunda ise maçın hakemi kenardaki sağlık ekibine ve yayıncıya X işareti yaparak olayın ciddi olduğunu iletiyor.

 
Bu makaleye ifade bırak