Yatarak para kazanılır mı?

Günümüz dünyasında hayat o kadar farklılaştı ki eskiden hayal olan şeylere artık şaşırmıyoruz. Örneğin, eskiden “Yatarak para kazanma” hayali olanlar vardı. Bu hayal gerçek olmuşa benziyor. Asian Andy isimli şahıs bakın yatarak nasıl para kazanmış.

Yatarak para kazanılır mı?

Tarih boyunca insanlar emek sarf ederek para kazanmaya çalıştılar. Yeri geldi günün büyük çoğunluğunu bir parça ekmek yiyebilmek için çalışarak geçirdi. Hayallerde de "Yatarak nasıl para kazanırım" vardı. Teknolojinin gelişmesi ile bu resmen gerçek oldu.

Asian Andy, Twitch yayınında uyudu

 

Canlı yayın diye olgu girdi hayatımıza, özellikle son birkaç yılda. Eskiden televizyonda izlediğimiz canlı yayınlar artık daha kolay biçimde, sosyal medya platformlarında gerçekleştiriliyor. Bu platformlar üstüne üstlük iyi de para kazandırıyor yayınlarda.

Asian Andy isimli bir Twitch yayıncısı da canlı yayın yapan isimlerden birisi. Uyudu sırada sistemin "Text-to-speech" komutunu aktif hale getirip uyudu. Bu komut gelen bağışları sesli biçimde okuyordu. Yayına bağış yapanlar da Asian Andy’yi uyandırmak için bol bol bağış yaptılar. Gecenin sonunda Asian Andy 16 bin dolar gibi bir kazancı hanesine yazdırdı.

Bir zamanlar hayal olan şeyler gerçekleşiyor. Bakalım ileride hangi rüyalar gerçek olacak.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak