Euroleague'de bu hafta

3 Şubat 2016

Euroleague'de Top16 altıncı hafta maçları Perşembe-Cuma oynanacak...

E GRUBU

Perşembe 20:30 DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ- Kızılyıldız : Gruptaki ilk beş maçını kaybeden Darüşşafaka Doğuş, geçen hafta Panathinaikos'u Jamon Lucas Gordon'ın müthiş performansıyla son dakikaya kadar zorlamıştı... Diğer tarafta, Kızılyıldız ilk iki maçta Efes-Fenerbahçe'ye kaybetmişti; son üç maçta ise hedef maçlarını kazanarak tur için iddialı konuma geçtiler... Darüşşafaka Doğuş için kalan dokuz maç bir nevi formalite maçlarına dönüştü ve bu dönemde lig maçlarında daha ciddi oynamaları muhtemel; Daçka'nın Wilbekin-Lucas-Furkan-Harangody gibi oyuncularla gelecek adına önemli bir iskelet kurduğunu düşünüyorum. bu sezon Avrupa'da bitti diyebiliriz; Kızılyıldız ise ilk dört iddiasını sürdürmek adına mutlaka kazanması gereken bir maça çıkacak.

Cuma 20:30 ANADOLU EFES - FENERBAHÇE: Grupta beşte beş yapan Fenerbahçe, Sloukas-Antic'in sakatlıkları nedeniyle oldukça dar bir rotasyona sahip. Hickman'ın haftalar geçtikçe form seviyesini arttırması Fenerbahçe için sevindirici diyebiliriz... Efes ise Cedevita deplasmanındaki yenilgiyi, Malaga galibiyetiyle telafi etmiş oldu... Efes ile Fenerbahçe, haftaya muhtemelen Türkiye Kupası yarı finalinde karşılaşacaklar, daha sonra da Türkiye Ligi play-off finali oynamaları muhtemel duruyor; önümüzdeki aylarda birçok kez karşılaşmaları muhtemel duruyor, bu maçta galibiyete daha çok ihtiyacı olan takım Anadolu Efes ve şu anda kadro genişliğiyle Efes'in favori durduğunu söyleyebiliriz.

Diğer Maçlar:

_ Perşembe 20'de haftanın ilk maçında Cedevita, Panathinaikos'u konuk edecek. Cedevita, tur için iddialı olmasa da oynadıkları güzel basketbolla dikkat çekiyorlar ve güçlü takımları zorlayabiliyorlar... Panathinaikos kötü başladı ve gruptan çıkmak adına bir seri yakalamak istiyorlar; bu maç da mutlaka kazanmaları gereken bir maç olacak...

_ Perşembe 21:45'te Unicaja Malaga, Lokomotiv Kuban'ı konuk edecek. Kuban son iki maçta yenildi ve kaybetme lükslerini tükettiler diyebiliriz. Bu maçtaki muhtemel yenilgiyi, telafi edebilirler ama ilk iki için şansları azalacak diyebiliriz... Malaga ise geçen haftaki Efes yenilgisinden sonra bu maçı da kaybederse, ilk dört yarışında önemli yara alacak. Plaza-Bartzokas eşleşmesi güzel olacak diye düşünüyorum...

Yazının devamı...

Euroleague Top16 beşinci hafta

28 Ocak 2016

Euroleague’de Top16 gruplarında beşinci maçlar oynanıyor…

E GRUBU

Perşembe 20:30 Fenerbahçe – Cedevita

Fenerbahçe gruba dörtte dörtle başlayarak zirvede yer alıyor ve grubu ilk iki sırada bitirme açısından önemli avantaja sahip; diğer taraftan bakarsak, Fenerbahçe’nin bu maç öncesi rehavete kapılmamış olması önemli, şu anda 4 galibiyetteler ama zorlu maçlar öncesi mutlaka kazanılması gereken bir maç oynayacaklar, liderlikte farkı açmak için bu maçın mutlaka kazanılması gerekiyor… Cedevita tarafına bakarsak, son iki haftada Daçka ve Efes’i yendiler; bu sezon iki kez İstanbul’a gelip, iki maçta da galip geldiler. İstanbul’u sevdiklerini söylesek yanlış olmaz; bu maçtan alacakları bir galibiyet ekstra olacaktır ama mağlubiyetin de onların umutlarını bitireceğini söyleyemeyiz…

Cuma 21:00 Unicaja Malaga - Anadolu Efes

Geçen hafta Cedevita deplasmanında son dakikalardaki hücumlardan faydalanamayan ve Jacob Pullen’ın hücumlarda etkili olmasıyla kaybeden Efes, sonuç olarak ilk iki yarışında ciddi yara aldı… Diğer tarafta, Unicaja Malaga da Belgrad’da kaybetti ve ikincilik mücadelesinde bir galibiyet geriye düşmüş oldu… Bu maçın çok kritik bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz; Efes buradan çıkaracağı bir galibiyetle, geçen haftayı telafi etmiş olacak. Unicaja Malaga zaten gruptan çıkmak adına önemli bir maça çıkıyor ve kaybetmesi halinde ilk iki ihtimali çok zorlaşacak, onun yanında gruptan çıkmaları da çok zorlaşacak.

Cuma 21:45 Panathinaikos – Darüşşafaka Doğuş

Panathinaikos gruba kötü bir başlangıç yaptı ve dört haftada sadece bir galibiyet alabildiler, diğer taraftan Kızılyıldız ve Cedevita da iyi başlayınca kendilerini geride buldular… Darüşşafaka Doğuş ise dört maçta galibiyet alamadı ve son iki haftada genellikle kötü oynayarak kaybettiler… Bu maçta Panathinaikos’un kesin favori olduğunu söyleyebiliriz.

Yazının devamı...

Euroleague Top16 dördüncü hafta

21 Ocak 2016

Euroleague’de Top16 gruplarında dördüncü maçlar oynanıyor…

E GRUBU

Perşembe 20:00 Cedevita - Anadolu Efes

İlk tur grubunda da iki takım aynı grupta yer almıştı ve iki maçı da konuk ekipler kazanmıştı. Cedevita için ‘gelebilecekleri maksimum yere geldiler’ desek yanlış olmaz heralde; İstanbul’da Darüşşafaka Doğuş’u yenerek gruptaki hedef maçlarından birini kazandılar, önemli oyunculara sahipler ve bu grupta tecrübe kazanarak belki önümüzdeki yıllarda daha başarılı olabilirler… Efes tarafına bakarsak, Kuban deplasmanında maçın genelinde iyi oynayan Efes, iki kez farklı öne geçmesine rağmen üstünlüğü koruyamamıştı ve beceriksizce/şanssızca bir yenilgi olduğunu yazmak mümkün; geçen hafta Darüşşafaka Doğuş karşısında beklenen bir galibiyet geldi. Geçen hafta, Kuban’ın ve Panathinaikos’un yenilmiş olması, Efes açısından iyi oldu diyebiliriz. ‘Efes’in ikincilik yolu açıldı’ desek yanlış olmaz diye düşünüyorum; Efes’in Kızılyıldız-Cedevita-Daçka maçlarında fazla hata yapma lüksü olmayacak, ilk iki için bu maçlarda hata yapmamak lazım.

Cuma 20:00 Darüşşafaka Doğuş - Fenerbahçe

Darüşşafaka Doğuş üstüste ikinci haftada da Türk takımıyla karşılaşacak. Grupta üç haftada da yenilen Daçka, üç maçta da zaman zaman iyi performanslar sergilese de bu performansı maç geneline yayamadı. Daçka’nın bu grupta iddialı olmasının zor olduğunu söylemiştik, bu gruptaki performanslarla gelecek yıl takımda kalması muhtemel olan oyuncuların öne çıktığını ve muhtemelen koçun kafasındaki ‘gelecek yıl Daçka’sı’nın da şekillenmeye başladığını söyleyebiliriz… Fenerbahçe tarafına geçecek olursak; gruba müthiş başlayan Fenerbahçe tüm maçlarını kazanmayı başardı ve grubu ilk ikide bitirme yolunda çok büyük avantaja sahip. Fenerbahçe adına değişen bir şey yok; Hickman az da olsa oynuyor, son maçta Bogdanovic-Datome en fazla öne çıkan isimler oldular, pota altında Vesely-Udoh ve gard pozisyonunda Dixon-Sloukas yine fazlaca süre alıyorlar.

Diğer Maçlar: Bu hafta iki daha maç var ve tahmin yapmak gerekirse; ikisinin de üst seviye mücadeleye sahne olacağını düşünüyorum.

_ Lokomotiv Kuban ile Panathinaikos haftanın açılışını yapacaklar. İki takım ilk grup maçlarında da karşılaşmışlardı ve Kuban iki galibiyet elde etmişti. Kuban, geçen haftaki yenilgiyi telafi edip, ilk iki yarışında iddialı konuma geçmek için kazanmalı. Panathinaikos ise gruba kötü başladı ve Kızılyıldız yenilgisini telafi etmek için ekstra bir galibiyet kazanmalı.

Yazının devamı...

Euroleague Top16 üçüncü hafta

14 Ocak 2016

Euroleague’de Top16 gruplarında üçüncü maçlar oynanıyor…

E GRUBU

Perşembe 21:00 Fenerbahçe – Lokomotiv Kuban

Grupta ilk iki haftadaki iki maçını da kazanan sadece iki takım var ve bu iki takım bu hafta İstanbul’da karşılaşacaklar… İki takım için yerel liglerinde de işlerin çok iyi gittiğini söyleyebiliriz. Fenerbahçe Sloukas’ın sakatlığı – Kalinic’in formsuzluğu sorunlarıyla uğraşırken, başta Dixon-Datome-Vesely-Udoh olmak üzere rotasyondaki oyuncuların üstün gayretleriyle maç kaybetmedi. Fenerbahçe son 11 resmi maçında sadece ligde Efes’e kaybetti, kalan maçları kazanmayı başardılar… Kuban tarafına bakalım; Kuban’da koç Bartzokas’ın sene başından beri tamamen oturttuğu bir sistem olduğunu görüyoruz. Delaney-Voronov-Broekhoff-Claver ilk beşte devamlı olarak yer alıyorlar; Delaney genellikle 1 numarada başlasa da, ilerleyen dakikalarda Bykov/Draper 1 numara olarak oynuyor ve Delaney 2’ye kayıyor; bu da rakip takımın oyuna adapte olmasında sıkıntı yaratıyor. Broekhoff sezon ilerledikçe daha iyi performanslar sergiliyor; genellikle kenardan gelen Singleton ve sakatlık sonrası çok iyi bir dönüş yapan Anthony Randolph pota altında takımın en önemli kozları oluyorlar. Kuban VTB’de Euroleague’de olduğu kadar istikrarlı olmasa da son dört maçı galibiyetle bitirdiler.

Cuma 20:00 Anadolu Efes – Darüşşafaka Doğuş

Geçen hafta son dakikada kötü oynayarak kaybeden iki Türk ekibinin mücadelesi… İlginç bir rastlantıyla, iki takım Pazartesi günü de ligde karşılaştılar ve Efes’in iyi başladığı –Darüşşafaka’nın orta bölümünde iyi oynadığı maçı, Efes iyi bitirdi. Euroleague E Grubu’ndaki duruma baktığımızda, Efes ilk dört, ilk iki için en iddialı takımlardan biri durumunda; Daçka ise zaten favori değildi ve ilk iki maçını da kaybederek grupta en dibe düştü. Darüşşafaka tarafında beklenen değişimin yavaş yavaş olduğunu görüyoruz; Mehmet Yağmur’un yeniden rotasyon dışı kalmasıyla klasik ilk beşlerine döndüler ama Ender-Wilbekin-Furkan üçlüsü kenardan gelerek fazlaca süre aldılar, -Wilbekin’e alışmıştık ama Türkler şaşırtıcı- Daçka adına sevindirici olan statik ve çözülmesi kolay olan rotasyon yerine, biraz farklı bir şey denemeleri oldu… Efes tarafına geçelim; Efes bu sezon kazandığı maçlar arasında oynadığı en kötü maçı oynadı diyebilirim. Efes, Kuban deplasmanında da olduğu gibi iyi oynayıp birçok maç kaybederken, kötü oynayıp da birçok maçı da kazanmıştı. ‘Kötü oynayıp kazanılan maçlar arasında’ bu maçın zirve noktası olduğunu düşünüyorum. Cedi Osman’ın muazzam oyunu haricinde Efes’in sınıfta kaldığını söyleyebiliriz, son dakikada Semih’in serbest atışları kaçırması ve Wilbekin’in topu oyuna sokamaması Darüşşafaka’yı skorda geride tuttu ve Efes son dakikada hata yapmayınca Efes'in hanesine bir galibiyet daha yazıldı.

Diğer Maçlar: Perşembe akşamı iki maç var ve ikisinde de ev sahiplerinin favori olduğunu söyleyebiliriz.

_ 21:15’te Panathinaikos, geçen haftanın aksine rahat bir iç saha maçı çıkarmak isteyecek. Kızılyıldız, ilk iki hafta Türk devlerine yenilmişti, yukarıya tutunmak için çok büyük efor sarfederek kazanmak zorundalar.

Yazının devamı...

Euroleague'de bu hafta

7 Ocak 2016

Euroleague'de Top16 ikinci hafta maçları Perşembe-Cuma oynanacak...

E GRUBU

Perşembe 21:00 DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ- Cedevita : Gruba yenilgiyle başlayan iki takım bu hafta İstanbul'da karşılaşacaklar. Darüşşafaka Doğuş, geçen hafta özellikle maçın başında iyi oynamasına rağmen Malaga'ya yenilmekten kurtulamamıştı. Cedevita ise Lokomotiv Kuban'ı ağırladığı maçta, haftanın MVP'si Malcolm Delaney ve arkadaşlarını 15 dakikalık ilk bölümden sonra hiç zorlayamamıştı... Cedevita'nın Top16'in kağıt üstündeki en zayıf takımı olduğunu söyleyebiliriz, bu grupta tahminen 1-2 maç kazanabilirler; Darüşşafaka Doğuş'un tur atlaması zor olsa da grubu Cedevita'nın üstünde bitirmelerini muhtemel olarak görüyorum...

Cuma 19:00 Lokomotiv Kuban - ANADOLU EFES: Grupta geçen hafta galip gelen ve gruptan çıkma yarışında kritik olabilecek maçlardan biri... Loko Kuban geçen hafta Zagreb'te çok rahat kazanmıştı; Bartzokas'ın takımının bu sezon Euroleague'in -sezon başı beklentilerine göre- en başarılı takım olduğunu söyleyebiliriz. Delaney müthiş liderlik yapıyor ve takımın rotasyonu sezon başından beri çok iyi işliyor; Randolph'un da iyileşmesiyle daha tehlikeli bir takım durumundalar... Anadolu Efes, geçen hafta Kızılyıldız karşısında son çeyrekte müthiş bir geri dönüşe imza atmıştı; Granger-Dunston'ın son bölümde müthiş oynadıklarını söyleyebiliriz, son basketi atan Saric'in ismini anmazsak ayıp olur...

Cuma 21:00 Kızılyıldız - FENERBAHÇE: İlk tur A Grubu'nda oynanan iki maçta da Fenerbahçe rahat kazanmıştı... Fenerbahçe geçen hafta Panathinaikos karşısında mükemmel başlamıştı, sonrasında yakalandı ama son dakikalardaki üstün performansla kazandı. Kızılyıldız ise geçen hafta Efes deplasmanında üç çeyrek neredeyse mükemmel oynadı; son çeyrekte oyundan düştüler. Jovic-Zirbes çok iyi oynadılar. Fenerbahçe'de geçen hafta Udoh sezonun en iyi performansını sergiledi; maç başındaki savunma performansı müthişti diyebiliriz, Antic fark yarattı, Kalinic ve Sloukas oldukça formsuzlar...

Diğer Maç: Haftanın kapanışı Cuma 21:45'te Panathinaikos ile Unicaja Malaga arasında olacak. Koç olarak Joan Plaza'yı tutsam da Panathinaikos'un iç sahadaki ilk maçta hata yapacağını sanmıyorum.

F GRUBU

Yazının devamı...

Eurocup'ta bu hafta

4 Ocak 2016

Eurocup'ta son 32 mücadelesi bu haftaki maçlarla başlıyor... Temsilcilerimizin maçlarına bakalım...

6 Ocak Çarşamba 19:00 BANVİT-Bayern Münih: Eurocup G Grubu'nda yer alan Banvit, ikinci tur grubunda Bilbao-Bayern-Ulm'le birlikte mücadele edecek. Euroleague'den elenen Bayern Münih Micic'in yerine Cobbs'u transfer etti; takımdan ayrılan Rivers yerine şu anda transfer yapılmadı ve Kleber'in de iyileşmesi bekleniyor. Banvit kadrosunda değişiklik olmadı, Carmichael fizik olarak daha iyi durumda, Keith Simmons da iyileştikten sonra toparlandı. Banvit'in gruptan çıkması adına çok kritik bir maç olduğunu düşünüyorum, kadro olarak ufak değişiklikler yapan Bayern Münih'i iç sahada yenmeleri gerekiyor... Banvit Pazar günü Beşiktaş'a yenildi; Bayern Münih ise Eurocup'ta da aynı grupta yer alan Ulm'ü ezip geçti.

6 Ocak Çarşamba 20:00 PINAR KARŞIYAKA-TRABZONSPOR MP: K Grubu'nda iki İtalyan temsilcisi (Trento-Reggio Emilia) ile birlikte mücadele edecekler. Euroleague'den elenen Pınar Karşıyaka Ragland'ın ayrılmasından sonra Bracey Wright'ı transfer etmişti ve Bracey takıma çabuk uyum sağladı... İlk turda zorlu gruptan rahat çıktığını söyleyebileceğimiz Trabzonspor MP, transfer döneminde Odom/Kitchen ve Kinsey/Thompson değişikliklerinin yapmıştı. Kitchen Nancy'e turu atlatmayı başaramadı ama son maçlarda bireysel olarak başarılı istatistiklere imza atmıştı. Takıma pek de uyum sağlayamayan Odom'ın yerine olumlu olacağını düşünüyorum. Thompson ise Euroleague'de etkili olamamıştı, son iki sezonda Eurocup'ta idare eden bir oyuncuydu diyebiliriz... Cumartesi günü iki takım iç saha maçlarını kazandılar; Karşıyaka Büyükçekmece'yi, Trabzonspor da Darüşşafaka Doğuş'u devirdi.

6 Ocak Çarşamba 20:00 GALATASARAY ODEABANK - Cai Zaragoza: İlk turun zorlu grubundan rahat çıkan Galatasaray, bu turda Sassari-Zaragoza-Olaj'la eşleşti ve kağıt üstünde bakıldığında bu turdaki en rahat Türk takımı olacaklarını söylemek mümkün. Caleb Green'in sakatlığı devam ederken ilk konuk Zaragoza olacak. Zaragoza'nın etkili oyuncusu Tomas Bellas. Görece tecrübeli bir kadroya sahip olduklarını söyleyebiliriz; Norel-Jelovac'a ek olarak Kravtsov'u transfer ettiler ara dönemde. Fotu-Benzing-Linhart da önemli dış oyuncuları; Drake Diener takımdan ayrıldı... Galatasaray haftasonu Ankara'da Türk Telekom'a yenildi. Ankara temsilcisi maçın başında çok iyi dış şut attı, sonlara doğru GS öne geçse de, Woodside'ın arka arkaya iki üçlüğü ve GS'ın hücumlarda organize olamamasıyla Telekom galip geldi. Zaragoza ise Sevilla'yı deplasmanda yendi ve ligde düşme hattından çıktı.

Diğer Maçlar: Haftanın en dikkat çekici maçı; iki Rus takımı arasında oynanacak. Unics Kazan-Nizhny Novgorod maçı Çarşamba günü oynanacak... Haftanın bir diğer dikkat çekici eşleşmesi de Alba Berlin ile EA7 Milano arasında olacak. Takım isimlerine bakarsak; Euroleague'de karşılaşsalardı sürpriz olmazdı ama bu yıl iki takımın da vasat olduklarını söyleyebiliriz...

sahinarif88@hotmail.com

twitter: @arifsahin1

Yazının devamı...

Euroleague - Top16 İlk Hafta Değerlendirmesi

3 Ocak 2016

Top 16'de ilk hafta çok güzel maçlarla geçildi. Gruplara ve öne çıkan performanslara bakalım...

E GRUBU: Bu gruptaki ilk beş adayı üç takım (Efes, Malaga, Kuban) görece zayıf rakipleriyle oynadılar ve üçü de öyle veya böyle kazandılar.

_ Kuban, Cedevita deplasmanında ilk 15 dk.da zorlandı. Cedevita iyi başladı, sonrasında Delaney&Singleton liderliğinde üstünlüğü ele alan Kuban sıkıntı yaşamadı.

_ Malaga, Darüşşafaka Doğuş karşısında ilk yarıda zorlandı ama maç sonunda etkili oynadı ve kazandı. Unicaja Malaga maça çok kötü başladı ve üç çeyrek boyunca geriden takip etti. Son 12 dakikada 18 sayı kaydeden Edwin Jackson dengeleri değiştiren adam oldu...

_ Efes, Kızılyıldız karşısında ilk bölümde berbattı. Son çeyrekte 11 sayı geriden gelerek ve son üç dakikada çok iyi oynayarak kazanmayı başardılar. Son bölümde Jovic-Zirbes ikilisini yoldan çıkaran Efes, Granger-Dunston ikilisinin muazzam oyunlarıyla öne geçti ve Saric de bitiren atışı yaptı...

_ Haftanın maçı ise Fenerbahçe ile Panathinaikos arasında oynandı. Bu maça Fenerbahçe mükemmel başladı; 14-0'lık seriden sonra Panathinaikos farkı yavaş yavaş eritti, hatta üçüncü çeyrekte öne geçtiler ama son bölümde Fenerbahçe Udoh-Datome-Dixon-Antic'in etkili oyunlarıyla öne fırlamayı başardı ve 82-75'le kazanarak ilk iki yolunda önemli bir galibiyet elde etti...

İkinci haftadaki; Kuban-Efes ve Panathinaikos-Malaga maçları; gruptan çıkma yolundaki kritik maçlar...

Yazının devamı...

Eurocup - İlk Tur Değerlendirmesi

31 Aralık 2015

Eurocup'ta son 32 gruplarında heyecan yeni yılda başlayacak. Bu maçlar öncesi ilk dönemde en çok dikkat çekenleri tekrar not edelim...

TAKIMLAR

EN İYİ TAKIM: Tabii ki 10-0 yapan Valencia 'en iyi takım' seçilmeyi hak etti; Valencia tüm maçlarını ortalama 12 sayı farkla kazandı ve ilk tur boyunca mükemmel savunma yaptı. Gard Van Rossom ve uzunlar Sikma-Hamilton-Dubljevic en etkili oyuncular oldular. Tecrübeli kısalar Rafa Martinez ve San Emeterio, Daçka'dan giden John Shurna da maçlar ilerledikçe daha etkili olan oyuncular.

BEKLENTİLERİ AŞAN TAKIMLAR: A Grubu'nu 8 galibiyetle bitiren Dominion Bilbao Basket, 7 galibiyetle bitiren Dolomiti Energia Trento; B Grubu'nu 7 galibiyetle bitiren Ludwigsburg; D Grubu'nu 7 galibiyetle bitiren Aris; E Grubu'nu 8 galibiyetle bitiren Zenit ve 7 galibiyetle bitiren Avtodor Saratov bu alandaki adaylarımız olacak. Bu beş takım arasında birinciyi seçmek zor olsa da B Grubu'nda Reggio Emilia ile Alba Berlin'i geçen Ludwigsburg'u seçeceğim. Ludwigsburg oldukça enteresan bir takım. Avrupa'daki ilk sezonlarında Mustafa Shakur haricinde yine tecrübesiz bir kadroya sahipler, ortalama olarak oldukça kısa boylu bir takım olduklarını söyleyebiliriz.

EN TEHLİKELİ DÖRTLÜ: Burada yine takım performansı öne çıksa da, takımın en çok dikkat çeken dört oyuncusuna dikkat çekelim. Zenit takımının dört oyuncusu, bireysel olarak da sivriliyorlar ama özellikle beraber oynarken takımı çok üst noktaya taşıyorlar. Zenit bench'inin vasat olduğunu söyleyebiliriz. Oyunculara bakalım...

_ Zabian Dowdell 12s- 2.5r- 5.5a- 1.5tç /2.5tk ortalamalarıyla oynuyor ve müthiş şut attığını söyleyebiliriz.

_ Ryan Toolson 19s- 2r- 3a /2tk ortalamalarıyla oynuyor, sadece yedi maça çıktı ve yine çok başarılı şut yüzdeleri var.

_ Janis Timma 13s- 5r- 4a /2.8tk ortalamaları var; üçlük yüzdesi düşük, iki sayılık atışlarda ve serbest atışlarda mükemmele yakın performansı var.

Yazının devamı...