9 Şubat 2020 Aslan Dolunayı

4 Şubat 2020

Enerjimizi ve motivasyonumuzu destekleyen dolunay...

9 Şubat Pazar günü İstanbul saatiyle 10:33'te Aslan burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Etkisini iki gün önceden hissetmeye başlayacağımız dolunay 23 Şubat’a kadar enerjisini çalıştırıyor olacak.

Ay’ın Aslan, Güneş’in Kova burcunda yerleşimi ile gerçekleşen bu dolunay bir önceki Kova Yeniayı'nın bizde uyandırdığı düşüncelerin tamamlanmasına, sonuca ulaşmasına hizmet ediyor. Kendimizi daha objektif gözle değerlendirebilmemiz gereken durumlar içinde olacağız.

Gökyüzündeki ateş elementinin ve öncü niteliklerin baskınlığı bizi harekete geçirme ve sonuç odaklı olmaya teşvik ediyor. Yaptıklarımızı da tüm samimiyetimizle ortaya koyacağız.

Dolunay anında oluşan ateş üçgeni, inançlarımızı ve duygularımızı bütünleştirip hayat sahnesinde görünür kılmaya yardımcı. Çocuksu bir iç güdüyle ben de buradayım deme arzumuz yüksek.

Bu süreçte sosyalleşmeye, hayatın zevkli yönleriyle haşır neşir olmaya öncelik vereceğiz. Yaratıcı enerjimiz de yoğun olacağından, sanatsal faaliyetlerle uğraşanların güzel değerlendirebileceği bir dönem olacak. Çocuklarla vakit geçirmek, onlarla ilgili süreçlere dahil olmak bize keyif verecek.

Geri planda kalmaya ve fedakarlık yapmaya çok gönüllü olmayacağımız bu sürede gurur konularını da abartmamak da fayda var.

İkili ilişkiler ve ortaklıklar, uzun süreli dondurulmuş meselelerle ilgili ciddi hareketlilik yaşayacak.

Yazının devamı...

Merkür Balık Burcunda

2 Şubat 2020

Hayallerin mantığa meydan okuyacağı günler

Merkür, nasıl iletişim kurduğumuzu ve algılama şeklimizi anlatan gezegendir. 3 Şubat- 11 Nisan arasında Balık burcunda ilerleyecek. Bu süre içinde 16 Şubat-10 Mart arasında retro harekette olacak ve kısa süreliğine Kova burcuna geri dönecek.

Merkür Balık burcundayken zihnimizi toparlayıp, konsantre olmak zordur. Çünkü Merkür mantığı ön planda tutan bir gezegendir. Hayal gücü ve sezgileri ağır basan Balık burcundayken algılar bulanıklaşır, kafalar karışır. Vereceğimiz kararlarda duygusal davranıp, anlamadan inanmaya daha yatkınızdır. Fedakarlık gösterme ya da bekleme eğilimimiz artar. Detaylardan, analitik düşünce tarzından uzaklaşırız. Maneviyat, sezgisellik, yaratıcılık, merhamet ön plana çıkar.

16 Şubat-10 Mart arasında retro harekette olacak Merkür, bir yılda ortalama 3 kez retro hareketi yapar. Retro dönemlerde gezegenler temsil ettikleri konularla ilgili değerlendirme, tamamlanma süreci yaşanması için enerjilerini içe döndürürler. Genel işleyiş bozulduğundan ilgili konularda aksaklıklar yaşarız. Bu sebeple Merkür'ün enerjisi içe döndüğünde de iletişim ve ulaşımla ilgili problemler ortaya çıkar. Amacı ise aslında yolunda gitmeyen konulara, düzeltilmesi için dikkat çekmektir. Doğum haritasında Merkür'ü retro olan kişiler toplumun %20'sini oluştururlar. Bu kişiler retro döneminin aksaklıklarını yaşamazlar.

Merkür’ün Balık burcunda retro olacağı 16 Şubat-10 Mart arasında;

•Önemli kararlar vermekten, sözleşme, anlaşma imzalamaktan kaçınalım.

Yazının devamı...

Satürn ve Plüton Kavuşumu

5 Ocak 2020

Astrolojide yapılanmayı, yönetimleri ve disiplini ifade eden tekamül gezegeni Satürn, Aralık 2017'den beri Oğlak burcunda. Satürn, sorumluluk almayı, sabrı, sınırları, özgüveni, yönetme yeteneğini taşıyan Oğlak burcunda kuvvetlidir, sınavları zordur ve biz öğrenene dek peşimizi bırakmaz. 2020 sonuna kadar da Oğlak burcunda ilerlemeye devam edecek.

Plüton ise dönüşümü, yıkımı, yeniden yapılanma için tereddüt etmeden sonlandırmayı anlatır. O da 2008'den beri Oğlak burcunda.

Şimdi bu iki zorlu gezegen 12 Ocak'ta tam kavuşum yaparak, Oğlak konularında güçlerini birleştirecekler. Bunun anlamı, artık işlevini yitirmiş olan yapıların kökten değişeceği olayların kaçınılmaz olacağı.

Tüm Dünya'yı oldukça kuvvetli bir şekilde etkileyecek olan bu kavuşumun etkisini 2020 sonuna kadar yoğun olarak hissedeceğiz. Pek çok yönetimin, yöneticinin ve düzenin değişeceği bir dönemdeyiz. Ekonomiyi de yakından ilgilendiren bir süreç olacak.

Satürn ve Plüton 33-38 senede bir kavuşum yaşarlar. Bu dönemler Dünya tarihinde, kavuşum yaşadıkları burcun doğasında hep önemli ama yıkım içeren gelişmelerin başlangıcı olmuştur.

12 Ocak'ta kesinleşen kavuşumdan önce 10 Ocak'ta önemli bir Ay tutulması yaşayacağız. Doğum haritalarımızda Oğlak burcunun düştüğü alanlarla ilgili konular zaten 2 senedir gündemimizdeydi. Bu kavuşum ve tutulma, yaşadığımız konularla ilgili sonuçlanacak süreçleri işaret ediyor.

Sene boyunca değişik dönemlerde, gerek başka gezegenlerin tekrar tetikleyeceği bu açı, gerekse Oğlak burcundaki diğer zorlu kavuşumlar hepimiz için aslında 2020'nin temel gündemini oluşturacak.

Doğum haritalarında Oğlak, Yengeç, Koç ve Terazi burçlarının 20-24 derecelerinde önemli vurgusu olanlar,11-15 Ocak, 10-14 Nisan, 12-16 Temmuz ve 13-17 Ekim doğumlular daha yoğun etki alacaklar.

Yazının devamı...