SİZE MİLLİYET YETER

SİZE MİLLİYET YETER

Bu hafta ekranlara gelen televizyon reklamında ‘arı kovanı’ gibi çalışan Milliyet Yazıişleri’nden görüntüler yer alıyor.
Uzun soluklu bir koşunun artan temposuyla geçen dört ayın sonunda kendi gerçeğimizle bir kez de ekranlarda karşılaştık. ‘Burası Milliyet Yazıişleri’ diyen değerli sanatçı Yetkin Dikinciler’in sesiyle manşetler arasındaki yolculuğumuz gazete sayfalarından televizyonlara taşındı.
Ses getiren ve beğeniyle izlenen Milliyet reklamlarını Stratejist ve Crema Creative Marketing Solutions hazırladı, montaj, dublaj ve animasyonları da VSG gerçekleştirdi. Ajans Başkanları Sedef Senar, Ümit Ülker, Müşteri İlişkileri Direktörü Meftun Körez, kreatif direktör Serkan Demirel, sanat yönetmenleri Ceylan Özdemir, Adnan Koçak, reklam yazarı Hasan Gökhan Üstünel, dijital medya sorumlusu Barış Özerik ve yönetmen Aytan Gönülşen’e teşekkür ederiz.
Muhabirinden, editörüne, sayfa sekreterinden yazarlarına her gün en iyi gazeteyi siz okurlarımıza sunan dinamik bir kadro.
Türkiye ve dünyayla meşgul bir gazete.

SİZE MİLLİYET YETER

Gerçeğin peşindeyiz
Sanal değil, gerçek gündemin peşinde gazeteciler.
Haber neredeyse Milliyet orada!
Uludere’de katırcılarla sınırı geçen de Milliyet muhabiri, Beyaz Saray’da Başkan Obama’dan demeç alan da Milliyet muhabiri.
İyi bir film, iyi bir roman gibi ‘iyi bir gazete’ de okurdan karşılığını buluyor.
Tirajımız gazetenin değişen ve yenilenen içeriğine koşut artıyor.
Milliyet sadece siyasi haberleri, ekonomi, dış politika, polis adliye ve sporun yanısıra ‘yaşam’ın tüm renklerini sunan cumartesi pazar ekleriyle de beğeniliyor.Pazarları, ‘okunmakla bitmeyen’ bir gazete hazırlıyoruz.
Dünkü Milliyet bu açıdan örnek bir sayıydı.
Pelin Batu, Fener Rum Patriği Bartholomeos ile konuştu.
Mirgün Cabas ve Nagehan Alçı da ‘pazar yazıları’yla aramıza katıldılar.
Usta televizyoncu Defne Samyeli, pazar söyleşilerine başladı. İlk konuğu eski Türkiye güzeli Özlem Kaymaz’la söyleşisi dramatik bir yaşam öyküsü içeriyordu. 12 Eylül askeri dönemini hicveden ‘Seksenler’ dizisi Milliyet Sofra’ya kaynaklık etti. Usta aktör Rasim Öztekin ile yazar Oya Baydar,darbe sürecini ve günümüz Türkiye’sini konuştular.
Daha önce L’Officiel dergisinde moda ve yaşam yazıları yazan Şebnem Burcuoğlu da Milliyet’e katıldı. Burcuoğlu bundan böyle haftasonu eklerinde yazacak.
Bir Milliyet Klasiği olan Düşünenlerin Düşüncesi, liberal, muhafazakar, sol özgürlükçü tüm fikir akımlarına açık yazarlarıyla ve uzman görüşleriyle hepimize ufuk açıyor. Fikir yelpazemizi genişletiyor. Prof. Dr. Ayşegül Kibaroğlu’nun ‘Sınır aşan sular’ makalesi de hayli etki uyandırdı. Ömer Madra ise Washington’daki protesto yürüyüşü öncesinde ‘yaşanabilir bir dünya için direnin’ çağrılarına destek verirken şöyle diyordu:
‘’Bir zaman gelir, çocuklarımızın geleceği ve yeryüzündeki tüm canlılar adına direnmek gerekir. O zaman işte burada. O zaman işte şimdi.’

SİZE MİLLİYET YETER
Milliyet ekibi reklam filminin stüdyo çekimlerinde.

Büyük bir forum
Bu gazete sayfalarını iklim değişikliğinden çevre sorunlarına, Kürt sorununun barışçı çözümünden demokratikleşmeye, uzayan tutukluluk sürelerinden insan haklarına açık tutuyor.
Mazlumların yanında duruyor. Güçlü yazarlarıyla toplumu aydınlatmaya devam ediyor. Farklı düşüncelere açık büyük bir ‘forum’ oluşturuyor.
Haber ve yorumlarıyla ‘Size Milliyet yeter’ diyoruz.

SİZE MİLLİYET YETER