Havuzda Burun Kırılmaları

26 Ağustos 2019

Bu sıcak yaz gününden herkese bol güneşli bir merhaba,

Sıcak havaların bizleri deniz ve havuzlara doğru çağırdığı şu günlerde, ben de sizler için oldukça önemli bir konuya değinmek istedim. Bu yazımda anlatacağım bilgilere hiçbir zaman ihtiyacınız olmaması temennisi ile yazıma başlasam da, havuzda yaşanan burun kırıkları hakkında vereceğim çok önemli bilgiler, inanın uzun vadede oldukça önem teşkil ediyor olacak.

Büyükler olarak bizler çocuklardan daha temkinli davransak da, hayatta elimizde olmayan bazı kazalar ne yazık ki zaman zaman başımıza gelebiliyor.

Tatilde havuz başındaki kaygan zeminler, maalesef bu tür kazalara davetiye çıkaracak kadar tehlikeli olabiliyor. Kimi zaman enerjisi tavan yapmış mutlu bir çocuk, kimi zaman da onun peşinde koşan bir ebeveyn için kayarak düşmek çok olası.

Peki tatillerde yaşanabilen böylesi bir kaza durumunda ne yapmalı?

İlk Müdahalede Bilinçli Davranın

Havuzda kayıp düşen kişi burnunu çarpmış ve burnundan kan geliyorsa; burnunu işaret parmağı ve başparmağı ile sıkıca sıkıp, başını öne doğru eğmelidir. UNUTMAYIN; Kanaması olan kişinin başını yukarıya kaldırması yanlış bir hareket olur.

Kazanın üzerinden zaman geçmeden hemen buruna buz uygulaması yapılmalı. Eğer burunda çok ciddi bir kanama varsa, hasta zaman kaybetmeden bir hastaneye başvurarak Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanına görünmelidir.

Yazının devamı...

Koyu Gözaltına Etkili Çözümler

6 Mayıs 2019

Merhabalar Kıymetli Okuyucularım,

Günümüzde birçok kadın ve erkeğin muzdarip olduğu ortak bir problem de ‘gözaltı morluğu’dur.

Kadınlar kozmetik sektörünün birçok ürününü kolaylıkla kullanabildiği için aslında daha şanslılar değil mi?

Birçok kadın makyaj yapmaya gözaltındaki koyu halkaları kapatarak başlıyor. Erkekler ise ne yazık ki her ne kadar görüntüden mutsuz da olsalar, çözümler konusunda kadınlar kadar bilgili ve şanslı değiller.

Şimdi gelin adım adım, koyu renkli gözaltları için etkili olabilecek çözümlerden bahsedelim.

Kaliteli Uyku Şart

Geceleri uyku konforunuz yeterince iyi değilse, bunun en tipik etkisi göz çevrenizde görülecektir. Yorgun görünüm, koyu halkalar ve şiş gözler, uykusuz geçen bir gecenin kanıtı olarak yüzümüze yerleşir. Eğer nefes alışverişlerinizdeki problemler nedeniyle uyku rutininiz her zaman kalitesizse, göz çevreniz normalden daha yorgun görünebilir.

Ertesi güne dinamik başlamak, vücudunuzu dinlendirmek ve bağışıklık sisteminizi korumak için uyku kalitenizi gözden geçirin. Uyuduğunuz odanın havalanmış ve karanlık olması, uykuya dalış sürecinizi hızlandıracaktır. Sağlıklı nefes alıp veren bireyler, geceleri uyurken bünyelerine gerekli miktarda oksijen alırlar, böylece vücut ve organlar gece boyu dinlenmiş olur. Doğru nefes almak, yaşam kalitenizi her alanda ciddi şekilde etkileyecektir.

Yazının devamı...

Sonucu Dudak Isırtıyor

26 Mart 2019

Herkese Selamlar,
Bu hafta "Dudak Estetiği" hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum.

Sizlerin de bildiği gibi, güzellik algısı zaman geçtikçe şekil değiştirir. İçinde bulunduğumuz dönemin koşulları beğenilerimizi ve algılarımıza yön verir. İdeal güzelliğin tanımı da zaman içinde toplumsal değerlere bağlı olarak değişmiştir ancak ‘Güzel Dudak’ algısı ile ilgili görüşler aynı kalmıştır.

Dudakların hacimli ve dolgun görünmesi günümüzde olduğu gibi geçmişte de güzelliğin simgesi olarak kabul edilmiştir. Sadece güzellik simgesi olarak değil, dolgun dudaklar aynı zamanda doğurganlığın, kadınsılığın, gençliğin, çekiciliğin, sembollerinden biri olarak tarih boyunca kabul görmüştür.

İdeal Dudak Nasıl Olmalı?

Dudak estetiği, dudakların büyüklüğü, dolgunluğu, inceliği veya kalınlığı, yüzün diğer üyeleri olan burun, yanaklar, gözler, kaşlar, çene ve dişlerle uyumlu ve orantılı olmalıdır. Dolasıyla sadece dudakları şişirmeyi amaçlayan ve yüzün diğer yapılarıyla uyumunu gözetmeyen uygulamalar çok yapay bir görünüme yol açabilmektedir.

Estetik Dudak Ameliyatları En Kalıcı Yöntem

Eğer mevcut dudak yapınızın ince, cansız, zayıf olduğunu düşünüyorsanız bugün sahip olduğumuz ileri cerrahi yöntemler ve ameliyatsız uygulamalar ile dudaklarınıza daha genç, çekici ve dolgun bir görünüm vermek mümkün. Dudak estetiği uygulamaları birkaç şekilde yapılır.

Yazının devamı...