Cengiz Ergün fark attı

18 Mayıs 2017

Üç gün önce arkadaşlar aradılar, beni ve Cengiz Ergün başkanın Sarıgöl Şehitler Meydanı açılışında yaptığı duygusal konuşmayı ETV Ana Haber Bülteninde izlediklerini, izlerken de başkan ile birlikte duygulanıp ağladıklarını ifade ettiler.
Nihal Atsız’ın “İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için. Ve kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için” Dörtlüğüyle başladığı konuşmasında Cengiz Ergün vatan toprağını savunmak adına şehit düşen evlatlar için yüreğinde taşıdığı acıyı; öyle içten, öyle samimi anlattı ki o samimiyeti televizyon ekranından dahi halkın yüreğine ulaşabildi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, hain terör örgütlerine karşı operas-yonlarda şehit düşen Sarıgöllü kahramanlar için ilçeye muhteşem bir kent meydanı yaptırdı.Bu meydanda şehitlerin isimlerinin yer aldığı anıtlar bulunuyor. Çok yerinde düşünülmüş bir karar ve mükemmel bir peyzaj.
Sarıgöl Şehitler Meydanı’nı sadece ben değil, Sarıgöl halkı ve O haberi o akşam ETV’den izleyen herkes çok beğendi.
Cengiz Ergün O gün sadece Şehitler Meydanı’nın açılışını yapmadı Sarıgöl’de.
‘6 Temel Atma 22 Açılış’ adlı toplu açılış ve temel atma töreni ile tam;
69 milyon liralık yatırımın kurdelesini kesti, 55 milyon liralık MASKİ yatırımlarının da müjdesini verdi. Cengiz başkan, 17 ilçeye yapacağı yatırımlara tam gaz devam ediyor. ‘Verdiğim sözü tutarım’ dedi. Dediğini de yaptı. Helal olsun.

Sait Türek

Yazının devamı...