lker kafası

İşte size İstanbul’dan dumanı üstünde lezzet haberleri: Zuma Restaurant kapılarını yeni mekanı İstinyepark’ta açtı. Açıldığı gibi de çok konuşulmaya başlandı... Saigon Restaurant her çarşamba günü canlı müzik eşliğinde saat 11.00’den sabaha kadar eğlenmek isteyenler için... Starbucks’a bahar yeni lezzetlerle geldi! Efsaneleşen macchiato’ları arasına vanilla bean ve honey blossum’ı ekleyen Starbucks, baharın gelişini Peru Origin Espresso ile kutluyor. Bu ürün konusunda macchiato’nun bal ve vanilyayla dansı diyebilirim.
TADINA BAKIN

Denizden gelen lezzetler
UZUN zamandır Nişantaşı semalarında görmeyi umut ettiğim zincirin şubesi Teşvikiye’de açıldı! Dardenia klasik restoran konseptinin dışına çıkıp farklı bir hava yaratmış. Suşi, fish&chips, ekmek arası balık çeşitleri ve salataları çok lezzetli. Fast food’a daha sağlıklı bir alternatif sunulmuş ve fiyat açısından da diğer restoranlara göre çok uygun. Ben bir oturuşta midye tava, dinamit karides, somon köfte ve salata aldım. Menüde bir de meşhur balık çorbaları var.

UĞRAYIN
Alışkanlık yapan mekan

ÖĞLE saatlerinde Beyoğlu, Asmalımescit civarında olup ev yemeği özleyenlere ve iyi esnaf lokantası arayanlara Şahin Lokantası’na mutlaka uğrayın derim. Ortak masa paylaştığınız, biraz kaos yaşanan, biraz ne yesem telaşında geçen ve alışkanlık yapan bir lokanta burası. Yediğiniz her şey özenle hazırlanmış; temiz ve samimi bir sunum var. Tabii saat ilerledikçe yiyecek çeşitleri azalıyor, neredeyse kalmıyor gibi. Karnıyarığını, kavurmasını, cacığını denemelisiniz.

DENEYİN

Kahveli kokteylleri tadılmalı
KAHVE seven biri olarak iyi kahve neredeyse, hiç üşenmeden oraya giderim. Bu sefer kahve üstadı Sam Çeviköz’ün mekanına uğradım. Federal Coffee Company Galata’da, Küçük Hendek Sokak’ta açılmış. Avustralya usulü nitelikli kahve kavurma yöntemleriyle, çekirdeklerin doğal tatlarını ve aromasını koruyorlar. Yenilikçi tatları arasında çiğ badem, Meksika biberi, bitter çikolata, jalapeno ve baharatla elde hazırlanan şuruplarla kahveli kokteyl çeşitleri öne çıkıyor.

TAKILIN

Enerjisi iyi geliyor
BU aralar kış günleri güneşli geçtiği için yolum Bebek Kahve’ye düştü. İnsana enerjisi iyi gelen bir mekan burası. Deniz kenarında tahta bir sandalyeye oturup Boğaz’ı seyredebilir, gazetelerinizi ve bilgisayarınızı alıp saatlerce oturabilirsiniz. Söğüş salatası, kaşarlı simit ve menemeni çok başarılı. Çayla başlayıp Türk kahvesiyle devam ettiğiniz Bebek Kahve’de zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Uyarayım, hafta sonları saat 10.00’dan sonra yer bulmanız zor.