Arkadaşlar, hazır mıyız?

Hah şöyle! Nihayet seçim havasına girdik! Uçuk vaatlerin yanı sıra hakaretlerin havada uçuştuğu... Nefret söyleminin her yere teneffüs ettiği, gerginliğin elle tutulacak kadar cisimleştiği, sokak ortasında sanatçının bıçaklandığı...
“Bağımsız yargı”nın, bağımsız adayların önüne taş koyduğu 2011 seçimlerine hoş geldiniz, sevgili TC vatandaşları!
Gazetelerin günde beş kez manşet değiştirmek zorunda kalacağı, televizyon kanallarının ekranda konuşturacak “uzman” listesini yarım saatte bir güncelleyeceği kadar civcivli bir gündem bizi bekliyor.
Vatandaş içinse sokağa çıkmaktan tedirgin olacağı, kafasının karışacağı, bazen isyan, bazen galeyana geleceği günler bunlar...
Hazır mısınız? Kemerlerinizi bağlayın, şov başlıyor.

Arkadaşlar, hazır mıyız

Hanım kızım bu tarafa

Gösteriyi izlemek isteyenler, böyle gelin... Lütfen aile salonumuza buyrun! Üç çocuklu aileler için kura çekip, eşyalı evlerini teslim edeceğiz. 3+1 tabii, dullara da stüdyo veriyoruz. Kimse kusura bakmasın... Bekâra ev yok, kura da yok. Onlar zaten Devrimci Karargâhçı Ergenekoncu SDP’li liselileri kışkırtıyor.
Gençler, bu tarafa... Hişşt oğlum, eşşşek oğlum, sana diyorum! Yanındaki baayandan 50 santim uzak dur lan. Seks yapma, burayı belediye otobüsü mü sandın!
Hanım kızlarımız, size ayrılan özel salonumuza buyrun. Merkezi sınav sisteminde yapmıştık, sehven olmuştu. Yoksa bu kalabalıkta taciz, tecavüz olur, hadım etmek zorunda kalırız adamları.
Hem bak, sokakta yalnız başına dolaşan kadınların başına neler geliyor. Bacaklarını, kollarını kesip çöpe koyarlar alimallah.

Balatalar belimizde
Hazır toplanmışken çıkarın kâğıtları, sınav yapıyoruz. Ne sınavı mı? E, meydana kimleri toplayacağımızı belirlememiz lazım. Korkmayın, şifreyle çözersiniz.
Oğlum şu kıvırcık kafayı gördün mü? Sanatçı mıymış, neymiş... Ne sanatı, puta tapıyor bu... Uyuzum ona. Dur bi gidip dalalım, hazır Rambo bıçağım yanımdayken. Nasılsa fazla yatmayız. Millet korkusundan bunu arabasına bile almaz.
En fazla ortalık karışır, salaklar “kendi yaptırdı, Cumhuriyet gazetesini bile kendileri bombalamışlardı” bile der. Hazır kaptırmışken baltaları al, Kars’a kadar uzanıp şu ucubeyi yıkalım.

Kürt kardeşim, tepişme
Alo Kürt kardeşim, sana diyorum... Abinim ben senin. Kürt sorunu yoktur, kalmamıştır, daha fazla tepişme, teröristlik yapma. Milli Birlik ve Beraberlik procemizle zaten hepinizi kucakladık. Daha ne istiyorsunuz?
Ver oyunu bize, bak ne şahane adaylar var. Daha ne zırıldıyorsun demokrasi, temsil hakkı diye? Barajı alır kafana geçiririm. Senin oralara baraj yaptık, ihya ettik, otur kalk dua et.
Herkes birbirini yesin, genel seçim bu, barış şenliği değil ki! BDP ve ÖDP’liler seçimi boykot etsin, sokaklara dökülsün, eline taşı alsın... Oğlum, bunların burada ne işi var zaten, dağa çıksınlar! Ne zamandır terör olayı da olmuyordu, biraz canlansın ortalık. Görsün milletim bunların ne mal olduğunu.
Ne bakıyorsun bön bön kardeşim? Fransızsın sen galiba... Üstelik kadınlığına bakmadan pabuç gibi dilin var. Bizim oralarda o dile Fransız kalınmaz, ona göre. Anlamadın mı?
Anlatayım o zaman: Burası Türkiye... İleri demokrasinin, hoşgörünün, insanlığın beşiği. Anlamayana itinayla hatırlatırız, ona göre.

GÜNÜN TVİT’İ
seroolog: Bu ülkede, bu sistemde bazılarının ‘daha az eşit’ olduğunu tekrar tekrar gözümüze gözümüze sokan adaletsizliğin temsilcisi YSK teşekkürler!

YAZIKLAR OLSUN
BEDRİ BAYKAM: Bu yazıyı yazdığımda, Baykam bıçaklanalı neredeyse 24 saat geçmişti. Hâlâ bir devlet büyüğü çıkıp “geçmiş olsun” bile demedi... Baykam’ın görüşlerini paylaşmayabilir, fazla politize bir sanatçı olarak görebilirsiniz. Fakat onun başına gelen korkunç saldırıya suskun kalırsanız tasvip etmiş olursunuz.
YSK KARARI: BDP ve ÖDP’li bağımsızlara seçime girme yolunun kapatılması, tek kelimeyle rezalet. “Hukuki” açıdan ikna edici bir açıklaması yok. Hele halihazırda milletvekili olan Kışanak ve Tuncel’in oyun dışı bırakılması, çok açık bir ayrımcılık örneği. Askerlik kaydı bulunmadığı söylenen ÖDP’liler adaylık başvurusu yaparken neredeydiniz?
LİSELİ EYLEMİ: YGS’de şifre hadisesi, belli ki seçim ateşinin gölgesinde kalacak. “Tüyü bitmemiş yetimin hakkı”nı savunmak yerine bazı medya gruplarının bu çocuklarla terör örgütü bağlantısı kurması tek kelimeyle şerefsizliktir. Bu tavır, “şifre”nin bazı gruplara yaradığını doğruluyor.