Münih Çevresinde Görülmesi Gereken Yerler

13 Haziran 2020

Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Münih’e taşınalı 2 yıl olmak üzere. Artık burası da evimiz oldu diyecek kadar alıştık ve sevdik buraları. Geldiğimiz günden beri Münih çevresini fırsat buldukça gezip, keşfetmeye çalışıyoruz. Her gezimizde Bavyera Bölgesi’ne tekrar tekrar aşık oluyoruz. Bavyera, Almanya’nın güneydoğusunda yer alan en büyük eyaleti. Münih ise Bavyera’nın başkenti. Nürnberg, Regensburg ve Augsburg da diğer önemli şehirleri arasında.

 

Bu yazıda Münih yakınında Bavyera eyaletinde görülmesi gereken bazı yerleri listeledik. Hepsini Münih’ten günübirlik giderek gezebilirsiniz. Listemizden isterseniz Ortaçağ’dan kalma şehirleri seçebilir, isterseniz de Heidi’nin yaşadığı yerler misali dağları ve gölleri seçerek keyfini çıkarabilirsiniz. Gezinizin uzunluğuna göre planınıza aşağıdaki yerlerden birkaçını dahil ederseniz pişman olmayacağınızı garanti edebiliriz J

 

Listeye geçmeden önce Bavyera içerisindeki tüm gezilerinizi Bayern bileti alarak ucuza sağlayabileceğinizi belirtmek istiyorum. Özellikle grup gezilerinde oldukça uyguna denk geliyor. Detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz.  (https://www.bahn.de/p/view/angebot/regio/regionale-tickets/bayern/bayernticket.shtml)

Almanya’nın Avusturya sınırında yer alan bu göl, Berchtesgaden Ulusal Park’ının içerisinde yer alıyor. Münih’ten Königsee’ye Bayern bileti ile yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Fakat doğrudan bir tren opsiyonu yok. Aktarma yaparak Berchtesgaden Tren İstasyonu’na ulaşıp sonrasında da otobüse binmeniz gerekiyor. Diğer bir alternatif de araba kiralamak. Araba ile yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile Königsee’ye ulaşabilirsiniz.

Yazının devamı...