Yemekteyiz'de 'MasterChef Murat' kontenjanı mı var?

Kim ne derse desin Yemekteyiz formatı hem Türk televizyon izleyicisine çok uygun hem de aslında çok beğeniliyor. Ne zaman Yemekteyiz hakkında bir detaya değinsem muhakkak "Ama Mayk Bey, aslında..." diye mail'ler alıyorum. Hazırsanız eğer, bu kez de 'MasterChef Murat' kontenjanına bakalım.

Yemekteyiz'de 'MasterChef Murat' kontenjanı mı var?

'MasterChef'ten diskalifiye edilmişti

'MasterChef'ten diskalifiye edilmişti

Biliyorsunuz, Murat Özdemir, önce 'Yemekteyiz'i, hemen ardından da 'MasterChef'i karıştırdı.

'Yemekteyiz'de Onur Büyüktopçu tarafından programdan kovulan, 'MasterChef'te ise diskalifiye edilen Murat Özdemir hakkında neredeyse her hafta enteresan haberler okuyoruz.

Hatta bu haberler karşısında çoğu zaman onun iyiliğini diliyor, içten içe üzüntü yaşıyoruz.

TV dünyasına yeni fenomen adayları

TV dünyasına yeni fenomen adayları

Yemekteyiz, özellikle de Murat Özdemir 'MasterChef'e katıldıktan sonra dikkat çekmeye başladı. Birçok ekran yazarı, 'Yemekteyiz'in TV dünyası için önemli fenomen adayları yarattığına değindi.

Bu görüşe katılıyorum. Yemekteyiz'den öyle enteresan isimler geçiyor ki, "Bu adam/kadın kesinlikle ünlü olur" diyoruz.

Nil Karataş da Yemekteyiz çıkışlıydı

Nil Karataş da Yemekteyiz çıkışlıydı

Yıllar önce 'Yemekteyiz Nil' olarak tanıdığımız Nil Karataş'ın şarkıcı olması ve hatta 'İşte Benim Stilim Ünlüler'de dahi yarışmasını unutmadık. Karataş, Yıldız Tilbe'nin 'Kolay Değil'ini bile cover'lamıştı hatırlarsınız...

Fakat Murat Özdemir sayesinde artık bu 'kontenjanın' adı da çok net konulmuş oldu. Her hafta 'Yemekteyiz'de "Bir Murat değil" ya da "Bir Murat olabilir" diyebileceğimiz isimler yarışıyor.

"Murat Özdemir ışığı"

"Murat Özdemir ışığı"

Örnek? Bu hafta 'Yemekteyiz'de yarışan Yavuz Azap... En az Murat Özdemir gibi renkli bir karakter olan 44 yaşındaki Yavuz Bey, özellikle Nazmiye Hanım ile Burak Bey'i bu hafta yıprattı.

Nazmiye Hanım gibi kendi halinde bir yarışmacıyı üzen, Burak Bey'i ise hafiften hafiften çıldırtan Yavuz Bey'de bir "Murat Özdemir ışığı" görüyorum.

'Işık hızı'na dikkat!

'Işık hızı'na dikkat!

Işık var tamam ama mesele ışıkla bitmiyor. Işığın haricinde istikrar da şart. Şayet, Murat Özdemir gibi fırsatları teper ve sınırları aşarsanız işte o zaman ışık hızıyla unutuluyorsunuz.

Geçen hafta Yemekteyiz'de yarışan Tayfun Bey gibi çıkış yapan Yavuz Bey, "Yeni Murat" olacak mı zaman gösterecek. Ancak dileğim, Murat Bey'in yaptığı hatalara düşmemesi...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak