Geri Dön

’BOMBALI ARAÇ’ ALARMINDA ESNAFTAN TÜPLÜ TEDBİR

’BOMBALI ARAÇ’ ALARMINDA ESNAFTAN TÜPLÜ TEDBİR

Adana’da polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçtıktan sonra terk edilmiş halde bulunan otomobilde bomba olabileceği üzerine önlem alan polise yardımcı olmaya çalışan bir esnafın, ara yolu mutfak tüpleriyle kapatması dikkat çekti.
Alınan bilgiye göre, 34 LB 1425 plakalı otomobil sürücüsü, polisin Gürselpaşa Mahallesi’nde "dur" ihtarına uymayarak kaçtı. Birçok noktada durdurulmak istenen ve içerisinde bomba olabileceği tahmin edilen otomobil, Seyhan ilçesi, Yeşilevler Mahallesi 52013 Sokak’ta terk edilmiş olarak bulundu.
Görgü tanıkları, içerisinden bir kişinin aracı bırakıp panik halde "Ben 5 dakika sonra geleceğim" dediğini ve koşarak portakal bahçesine kaçtığını söyledi. Polis bu bilgi doğrultusunda çevre güvenliğini sağladıktan sonra olay yerine çağrılan bomba imha uzmanları özel kıyafetini giyerek inceleme başlattı. Önce uzman ekip otomobili kontrol etti. Uzman polis bomba olmadığını tespit etti. Ancak 3 gün önce Denizli Polis Merkezi önünde bomba yüklü araç konulduğu için polis işi şansa bırakmayarak bir de dedektör köpek getirtilerek otomobil didik didik arandı ancak bombaya rastlanmadı.
ESNAF ÖNLEM İÇİN YOLA MUTFAK TÜPÜ DİZDİ
Polis çalışmalar sırasında güvenliği elden bırakmadı. Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ni geliş ve gidiş yönünü güvenlik şeridi ile kapattı. Ara sokaklara da polis koyarak vatandaşların çıkmasını önledi. Bu arada, cadde üzerindeki bir esnaf hemen dükkanının yanında ara sokaktan vatandaşların çıktığını görünce polise yardımcı olmak için dükkanından getirdiği 4 mutfak tüpünü yola dizdi. Esnaf bir süre de tüplerin başında bekledi.
Otomobilin kiralık olduğu belirlenince kiralama şirketine haber verildi. Olay yerine gelen şirket elemanı otomobilin kapısını açtı. Otomobilde herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı. Polis kaçan şahsın bir suçtan aranması olduğunu ya da ehliyetsiz olduğu için kaçtığını tahmin ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber