Geri Dön

Ceyhan'da çöp konteynerleri ilaçlandı

Ceyhan'da çöp konteynerleri ilaçlandı

Ceyhan'da çöp konteynerleri ilaçlandı

Ceyhun ÖZER/CEYHAN,(Adana),(DHA)- CEYHAN Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaz sıcağında kötü kokuları engellemek, haşere ve mikrop üreme alanlarını ortadan kaldırmak için çöp konteynerlerini ilaçlı su ile temizliyor.
Ceyhan'da yaz aylarının aşırı sıcak geçmesi nedeniyle halkın kötü kokulardan rahatsız olmasını istemeyen ve mikrop üreme alanlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan ekipler çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler, çöp konteynerlerini yıkayıp özel solisyon ilaçlarla dezenfekte ediyor. Kullanılan kimyasallarla çöp konteynerlerindeki sinek oluşumu önlenirken parfümlerle de konteynerlere güzel koku bırakılıyor.
Her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini ifade eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, "Bu çalışma ile sadece konteynerlerin temizliği değil, Ceyhan içinde çeşitli atıklardan kaynaklanan kirli noktalarda da bu dezenfekte işlemi sağlanacaktır. Çevre kirliliğini önlemek amacı ile vatandaşlarımızdan isteğimiz sizler de katı atıkları çöp konteynerlarına atmayı ihmal etmeyin. Çünkü önceliğimiz halkımızın sağlığıdır" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber