Geri Dön
MerkezEski Emniyet Genel Müdür Yardımcısından anlamlı tiyatro oyunu

Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısından anlamlı tiyatro oyunu

Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısından anlamlı tiyatro oyunu

Eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısından anlamlı tiyatro oyunu

ADANA, (DHA)- ADANA’da eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Feyzullah Arslan’ın  uyuşturucu bağımlılığı konusunda aile içi iletişimin önemine dikkat çekmek ve gençlerin daha iyi yetiştirilmesine katkı sunmak amacıyla yazdığı 'Yarınlara Geç Kalmadan' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Birçok şehirde İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmış olan ve yazarlık kimliğiyle de tanınan eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Feyzullah Arslan’ın  yazdığı  'Yarınlara Geç Kalmadan” adlı tiyatro oyunu, dün Adana Devlet Tiyatrosu’nda sergilendi. Gösterime birçok sanatseverin yanı sıra Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin  de katıldı. Feyzullah Arslan ve Nermin Ertürkmen’in yazdığı, yönetmenliğini Gökhan Doğan’ın üstlendiği oyun, izleyicilerden büyük beğeni topladı.
​Oyun sonunda TKKD Akdeniz Bölge Başkanı Av. Meryem Türktekin,  uyuşturucu problemi, kadına yönelik şiddet gibi toplumsal sorunlar karşısında gösterdiği duyarlılık nedeniyle Feyzullah Arslan’a teşekkür etti. Kadına yönelik şiddet konusunda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla bazı oyunların önüne ve ardına 3-5 dk.’lık kısa skeçler konulmasına ilikin taleplerine onay vermiş olan Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’a da teşekkür etti. Toplumsal duyarlıklıklarından dolayı Feyzullah Arslan’a ve Mustafa Kurt’a plaket takdim etti.  (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber