Geri Dön
MerkezYüreğir Belediyesi'nde halk oyunları kursu başladı

Yüreğir Belediyesi'nde halk oyunları kursu başladı

Yüreğir Belediyesi'nde halk oyunları kursu başladı

Yüreğir Belediyesi'nde halk oyunları kursu başladı

ADANA,(DHA)- YÜREĞİR Belediyesi'nin Murat Göğebakan Kültürevi'nde başlattığı ücretsiz halk oyunları kursu için kayıtlar başladı.
Yüreğir Belediyesi, yöresel kültürün yapı taşı olan halk oyunlarının tüm kesimlere ulaşmasını sağlamak için ücretsiz kurslar düzenliyor. Klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra Anadolu kültürünün yaşatılması için de birçok projeyi hayata geçiren Yüreğir Belediyesi, halk oyunları kursu ile 7’den 70’e her kesime hitap ediyor. Atakent Mahallesi Murat Göğebakan Kültürevi’nde başlatılan halk oyunları kursunda Adana başta olmak üzere halaylar yöresi, Zeybek, Karadeniz, Kafkas, Silifke yöreleri ve halay oyunları öğretiliyor. Yetişkin ve çocuk olmak üzere iki ayrı grupta ücretsiz verilen kurslar için kayıtlar devam ediyor.
‘DEĞERLERİMİZİ YAŞATIYORUZ’
Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Anadolu’nun kadim kültür ve geleneklerini yaşatmak için birçok kurs ve proje gerçekleştirdiklerini belirterek, “Atalarımızdan bize miras kalan kültürümüzü gelecek nesillerimize aktarıyor, değerlerimizi yaşatıyoruz. Ücretsiz verdiğimiz halk oyunları kurslarımıza çocuklarımızı, gençlerimizi, halk oyunlarına ilgi duyan tüm kardeşlerimizi bekliyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber