Geri Dön
DinarDinar'da Dağlıca şehitleri unutulmadı

Dinar'da Dağlıca şehitleri unutulmadı

Dinar'da Dağlıca şehitleri unutulmadı

Dinar'da Dağlıca şehitleri unutulmadı

 

Tahsin BAYTAR/DİNAR,(DHA)- AFYONKARAHİSAR'ın Dinar ilçesinde 2007'de Hakkari Dağlıca'da şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ve Piyade Er Yavuz Öztürk için anma töreni düzenlendi.
Hakkari Dağlıca'da 2007'de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ile Piyade Er Yavuz Öztürk, ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Şehitlerden Gürdal'ın adının verildiği Dinar Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu ile Göçerli Köyü'nde anma programı düzenlendi. Programa Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Necip Kacar, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, İlçe Karakol Komutanı Teğmen Hakan Gündüz, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Mezher Işık, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit aileleri de katıldı.
Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu'nda düzenlenen programda İlçe Müftüsü Ramazan Avcı dua okudu. Şehidin ailesi tarafından öğrencilere yöreye özgü hamur işi lokum dağıtıldı. Ayrıca TOKİ Şehit Ali İlhan Camisi'nde şehitlerin ruhuna mevlid okundu. Şehit Piyade Er Yavuz Öztürk'ün baba ocağı Göçerli Köyü'ndeki programa ise şehidin adını taşıyan ilkokul öğrencilerine ve köy halkına yemek ikram edildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber