Geri Dön
MerkezAmasya'da 41 yıl sonra duygulandıran buluşma

Amasya'da 41 yıl sonra duygulandıran buluşma

Amasya'da 41 yıl sonra duygulandıran buluşma

Amasya'da 41 yıl sonra duygulandıran buluşma

Sinan HARMANCI-Serap Şerife KARA/AMASYA,(DHA)- ERZURUM Aşkale’de vatani görevini birlikte yaptığı askerlik arkadaşları ve bölük Astsubayı ile 41 yıl aradan sonra Amasya’da bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, eski günleri yad etti.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Erzurum Aşkale’de vatani görevini birlikte yaptığı askerlik arkadaşları ve bölük astsubayı ile 41 yıl aradan sonra Amasya’da buluştu. Dostlarla birlikte anıları tazelemenin mutluluk verici olduğunu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, "Özel bir duygu, söylenmiyor, gönüllerde yaşanıyor. O günlere gitmenin imkanı yok. Ama o günleri yad etmek elimizde. Arkadaşlarımız ile o günleri yad ediyoruz. Bizleri şereflendirdiler. Allah’ta onları şereflendirsin. Tabi bu tablo insanı hem onurlandırıyor, hem de duygulandırıyor. Onun için mutluyum. Askerlik arkadaşlarıma yaptıkları jestten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

O günlerde Başkan Sarı’nın Bölük Astsubayı olan İshak Yeşilyurt ise, “Başkanımızı ve silah arkadaşlarımız ile birlikte ziyarete geldik. Burada bizlere eski günleri yad etme fırsatı veren Başkanımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘ONUN BAŞARILARINI GÖRDÜĞÜMDE ÇOK MUTLU OLUYORUM’

Faruk Bayrak ise "Mehmet Başkanımız ile askerlikten bu yana iyi bir dostluk ve arkadaşlığımız var. Kendisini sürekli takip ediyorum. Onun başarılarını gördüğümde çok mutlu oluyorum. Rabbim kendisine memleketi için daha güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” diye konuştu.  

‘HEMŞEHRİLERİNE GÜZEL HİZMETLER SUNUYOR’

Tayfun Yılmaz ise, “Biz 1978-80 gençliğinin hangi mezunu olursa olsun, hayatın her yönünde çok başarılı bir dönem geçirdiğini düşünüyorum. Bunların başında da Başkanımız geliyor. Kendisini basından sürekli takip ediyorduk. Memleketinde kendisini ziyaret etmek istedik. Sağ olsun hemşehrilerine güzel hizmetler sunuyor. Bundan sonra ki hayatında kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber