Geri Dön
AnkaraAtılım Üniversitesi Öğrencilerinden "N-Etkinlik"

Atılım Üniversitesi Öğrencilerinden "N-Etkinlik"

Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Kulübü tarafından geleneksel hale getirilen ‘n-Etkinlik’, bu sene de alanındaki uzmanları öğrencilerle buluşturdu.
Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde düzenlenen etkinlik, Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Baç’ın konuşmasıyla başladı. ‘n-Etkinlik’ hakkında bilgi veren Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Caner Kandemir, katılımcılarla yapılacak bu söyleşilerin kendilerine yol göstereceğini belirterek, topluluk ve n-Etkinlik hakkında bilgi verdi.
Etkinliğin ilk oturumunda konuşmacı Nurol Makina Planlama ve Tedarik Müdürü Tüzün Süsveren, mezuniyet, iş bulma süreci ve iş hayatı boyunca yaşadığı tecrübeleri öğrencilere aktardı. Süsveren’in ardından konuşan Gemsan ARGE Uzmanı ve yazar Bahar Akın, karar verme süreçleri ve sağlıklı karar vermek için dikkat edilmesi gereken püf noktalarını anlatarak, dünyanın en ünlü iş adamlarından örnekler verdi. Etkinliğin ilk gününde sırasıyla AAPS Bilgi Teknolojileri kurucusu Erdem Lafçı, yazar ve bağımsız/serbest gazeteci Ian Lennart Surraville ve MG İletişim Stratejisi Ajansından Nazlı Angın deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.
Etkinliğin ikinci gününde ise TeaCo’nun kurucusu girişimci Nazlı Esen, üniversite yıllarından bahsettiği konuşmasında yüksek ilgi çeken girişimine nasıl karar verdiğini ve bu süreçte yaşadığı zorlukları anlattı. İkinci oturumda Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Semih Yalman, hayal etme gücünün önemini anlattı. Etkinlikte Güral Porselen İşletme Müdürü Uğur Turan, iş hayatında başarılı olmanın yolları, öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri gereken alanlar, yeni mezun mühendislerden beklenenler ve işe alım süreçleri hakkında bilgi verdi. Dördüncü ve son oturumda ise Başarsoft Bilgi Teknolojileri ARGE Müdürü Emrah Yılmaz, okul hayatı, engellilere özel bulduğu icatlar ve buluş süreçleri, bu süreçte karşılaştıkları zorluklar, bunlarla başa çıkış yöntemlerini öğrencilerle paylaştı.
İki gün süren etkinlik, soru-cevap bölümü ile tamamlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber