Geri Dön
AnkaraCAVİT ŞADİ PEHLİVANOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

CAVİT ŞADİ PEHLİVANOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Eski Ordu Milletvekili ve Anavatan Partisi’nin kurucularından Cavit Şadi Pehlivanoğlu, Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.
88 yaşında hayatını kaybeden Pehlivaoğlu için Kocatepe Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Cavit Şadi Pehlivanoğlu’nun oğulları Selçuk ve Seçkin Pehlivanoğlu ile yakınları başta olmak üzere Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, TBMM Başkan adayı İsmail Kahraman, eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Şeref Malkoç, milletvekilleri, eski Bakanlar, eski milletvekilleri katıldı.
Cenaze namazı öncesi Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile Seçkin Pehlivanoğlu taziyeleri kabul etti. Cenaze namazının ardından Cavit Şadi Pehlivanoğlu’nun Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze aracına taşındı. Pehlivanoğlu’nun naaşı yarın Rize’nin Fındıklı ilçesinde bulunan aile mezarlığında defnedilecek.
Cenaze namazının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Suriye’nin Türkmen Dağı bölgesinde Türkmen güçlerine karşı başlatılan hava operasyonlarının ardından Türkiye’nin ne yönde çalışmalar yürüttüğüne ilişkin, "Bir takım hazırlıklar var ama bu paylaşılacak nitelikte değil" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber