Ankara DEVLET-MİLLET İŞBİRLİĞİYLE BAĞIMLILARA REHABİLİTASYON

DEVLET-MİLLET İŞBİRLİĞİYLE BAĞIMLILARA REHABİLİTASYON

15.01.2016 - 10:46 | Son Güncellenme:

.

DEVLET-MİLLET İŞBİRLİĞİYLE BAĞIMLILARA REHABİLİTASYON

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü ile Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizm ile Mücadele Federasyonu (UBAM) arasında devlet ve millet işbirliğiyle Türkiye’de ilk defa uygulanacak bağımlılık rehabilitasyonu uygulaması için ortak projeye start verildi.
UBAM Federasyonu Kurucu Genel Müdürü İsmail Karakaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara İl Müdürü Selim Çelenk’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Federasyon’un üç yıl önce Ankara Yaşamkent’te başlattığı ve Ankara Gölbaşı’nda bulunan yerleşkesinde yürüttüğü uluslararası Narconon rehberlik, eğitim ve detoks programının pilot uygulama sonucunda yüzde 92 oranında başarıya ulaşıldığını belirten Karakaş, bu başarı sonrası kurumun insanlar tarafından umut kapısı haline geldiğini söyledi.
Görüşme sonrası açıklama yapan Karakaş, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz madde bağımlılığı konusunda çok hassas bir yapıya sahip. Müdürlüğün birçok konuda ulaştığı başarılar takdire şayan. Uygulama yeni olduğu için biz başarıyı görmek istedik. Çok şükür Rabbimize başarı beklediğimizin çok üzerinde gerçekleşti. Onlarca kardeşimiz hiç ilaç kullanmadan madde bağımlılığından kurtarılarak topluma kazandırıldılar. Haliyle bizde sonuçları paylaştık ve uluslararası akreditasyon belgelerinin tamamlanmasıyla ilk adımları atacağız. Madde bağımlılığına karşı birlikte mücadele etmek çok önemlidir” dedi.