Geri Dön
AnkaraKudüs'te Düzenlenen Sosyal Bilimler Kongresi Sona Erdi

Kudüs'te Düzenlenen Sosyal Bilimler Kongresi Sona Erdi

Kudüs'te Düzenlenen Sosyal Bilimler Kongresi Sona Erdi

Kudüs, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumunun desteğiyle Gazi Üniversitesi, Turkish Studies Dergisi ve El-Kudüs Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi sona erdi.
II. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, farklı ülkelerden gelen 600’ü aşkın bilim adamını ağırladı. Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Gürcan Türkoğlu, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Özel Temsilcisi ve Kudüs Valisi Adnan el-Hüseyni, Filistin Yüksek Öğretim ve Eğitim Bakanı Sabri Saydam, Gazi Üniversitesi Rektörü İbrahim Uslan ve Kudüs Üniversitesi Rektörü İmad Ebu Kişik tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmalarında, Türkiye ve Filistin arasındaki tarihi bağların gücüne vurgu yapıldı ve kongrenin Filistinli bilim insanlarının dünyaya açılmalarına katkı sağlayarak bu bağları kuvvetlendirmesi temennisi dile getirildi.
30 farklı salonda dil bilimi, ekonomi, hukuk, siyaset, felsefe, ilahiyat, tarih gibi sosyal bilimlerin çeşitli alanlarından 400’ü aşkın bildirinin sunulduğu kongrede, sosyal bilimler alanındaki son çalışmalar paylaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber